Mengü’den dikkat çeken açıklama : Kızılay Şirket ise…

Mengü’den dikkat çeken açıklama : Kızılay Şirket ise…
Yayınlama: 27.02.2023 14:58
A+
A-

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Ağırel, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki “yetersizliğiyle” gündem  olan Kızılay’ın, depremin üçüncü gününde AHBAP Derneği’ne 46 milyon lira karşılığında çadır sattığını ortaya çıkardı. Kızılay’ın depremden sonra yardım konusunda neden yetersiz kaldığı tartışılıyordu. AHBAP söz konusu bilgileri doğrularken Kızılay’dan da konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan satış işlemini savunan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, “Ahbap ile Kızılay’ın işbirliği ahlakidir, akılcıdır, yasaldır. Aksini iddia eden ise ya meseleyi anlamamış ya da kötü niyetlidir” dedi.

Kızılay’ın çadır satışı ve söz konusu açıklamasına her kesimden tepkiler gelmeye devam ediyor.Medya Siyaset TV program konuklarında hukukçu ve siyasetçi Burak Mengü’de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla bu satışa tepkisini diler getirdi.

Burak Mengü,” Kızılay Şirket ise devlet neden gayrimenkul tahsis ediyor?” ifadelerini kullandı.

Mengü Açıklamasında şunları söyledi:

“Şimdi Kızılay dernek mi şirket mi? Şirket ise nasıl bağış kabul edebiliyor? Dernek ise nasıl amacına aykırı olarak kar amacı saiki ile hareket edebiliyor? Şirket ise devlet neden gayrimenkul tahsis ediyor?”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.