Meral Akşener, ABB Temel Atma ve Proje Tanıtım Töreni’nde konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABB Temel Atma ve Proje Tanıtım Töreni’nde konuştu. “Muhammet Yakut diye bir arkadaşın iddialarının bulunduğu bir videoyu izledim. Daha evvel de Sedat Peker’in videolarını izledik.” diyen Akşener, “O videodan ve daha önceki videolardan gördüm ki, haramın dibine gidilmiş. Eğer doğruysa, sokakta gezemeyecek insanlar Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Yavaş’a ve Meral Akşener’e iftira atıyorsa, batsın bu dünya.” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, ABB Temel Atma ve Proje Tanıtım Töreni’nde konuştu
Yayınlama: 18.04.2023 18:36
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 7 projede 47 bin 970 konutun temel atma ve proje tanıtım töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına başlarken salonda bulunan kalabalığın ‘’Başbakan Meral’’ sloganları karşılığında Akşener; ‘’Hep söylediğim gibi öyle bedava yok. Öyle ‘başbakan’ diye bağırmak yok. Vereceksiniz oylarınızı çok çalışacaksınız. Hem cumhurbaşkanını seçeceksiniz hem de öyle oy alacak ki İYİ Parti, ben de başbakanlığı hak edeceğim. Öyle öbür türlü yok.’’ diye konuştu.

Sosyal devlet kavramının altını çizere Mansur Yavaş’ın Ankara’ya kazandırdığı projeleri vurgulayan Akşener;

’Bir tarafta binlerce konut yapıp gerçekten ihtiyacı olan ailelere ucuz, onların oturabileceği konutlar imal etmek. Hani siz hiçbir şey bilmezdiniz ya. Bunu Paris’te, Lyon’da, Grenoble’da? Fransızlar yapar biliyor musunuz? Yani sosyal devlet kavramı o ülkenin eğer demokrasisinin içinde varsa onlar yapar.’’dedi.

Bu projenin sosyal devlet anlayışının bir yansıması olduğunu vurgulayan Akşener, Mansur Yavaş’a seslenerek;

‘’Bunun adı batı demokrasilerinde, kuzey demokrasilerinde sosyal devlet, fırsat eşitliği kavramıdır. Siz aslında onu yapıyorsunuz. Batı demokrasilerinin hesap verilebilir, vergim nereye gitti diye sorulabilir kavramı içinde onu yapıyorsunuz. Allah bin kere razı olsun.’’ dedi.

‘’BU İDDİALARIN BİNDE BİRİ DOĞRUYSA SOKAKTA GEZEMEZ BU ARKADAŞLAR’’

Son günlerde Muhammet Yakut isimli bir şahsın siyasi içerikli paylaşımlarına değinen Akşener;

‘’Daha evvel de Sedat Peker’in videolarını izledik. Bu iddiaların binde biri doğruysa sokakta gezemez bu arkadaşlar.Hayatımda ilk defa duyduğum Pırlanta Sitesi, Şehrazat Sitesi… bu ülke ne olmuş? Bu ülkeyi yönetenler ne olmuş?’’

‘’SOKAKTA GEZEMEYECEK İNSANLAR BİZE İFTİRA ATIYORSA BATSIN BU DÜNYA!’’

Hz. Adem kıssasına atıf yaparak konuşmasına devam eden Akşener; ‘’O videodan ve daha önceki videolardan gördüm ki haramın dibine gidilmiş. Eğer doğruysa sokakta gezemeyecek insanlar döndürüp bize iftira atıyorsa sayın Kılıçdaroğlu’n iftira atıyorsa, Meral Akşener’e iftira atıyorsa, Mansur Yavaş’a iftira atıyorsa batsın bu dünya!’’dedi.

‘’BU HIRSIZLARDAN HESAP SORULMAK İSTENİYORSA; BU ARSIZLARDAN, BU EDEPSİZLERDEN, BU HAYASIZLARDAN HESAP SORULMASI İSTENİYORSA 14 MAYIS’TA HERKES SANDIĞA GİDECEK.’’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimlerini işaret ederek;

’14 Mayıs’ta her birimize her bir bireye düşen şey şu; eğer millî gelirimizin çalınmasını istemiyorsanız, gençler nefes alsın istiyorsa, bu hırsızlardan hesap sorulmak isteniyorsa; bu arsızlardan, bu edepsizlerden, bu hayasızlardan hesap sorulması isteniyorsa 14 Mayıs’ta herkes sandığa gidecek. Yanında herkes bir kişiyi getirecek.Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçeceğiz hep beraber.’’dedi.

‘’KENDİ GÜNAHLARININ, KENDİ HIRSIZLIKLARINI, KENDİ ADALETSİZLİKLERİNİ, KENDİ ACIMASIZLIKLARINI VE KENDİ HAYASIZLIKLARINI ÖRTMEK İÇİN BU KADAR GÜRÜLTÜ ÇIKARMIŞLAR.’’

Kendisine, Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Millet İttifakı belediyelerinin yaptığı çalışmalarda iktidar kanadından gelen iftiraları, suçlamaları hatırlatan Akşener;

‘’Hepimizin namusuna, şerefine laf atıldı, iftira atıldı, söz atıldı. Diyordum ki ‘Ya bunu bunlar niye yapıyor?’Önce Sedat Peker’in kasetleriyle, iddialarıyla; dün izlediğim o Muhammet Yakut’un sözlerinden, o videodan gördüğüm kadarıyla kendi günahlarının, kendi hırsızlıklarını, kendi adaletsizliklerini, kendi acımasızlıklarını ve kendi hayasızlıklarını örtmek için bu kadar gürültü çıkarmışlar.’’diye konuştu.

15 MAYIS SABAHI HEM GÜNEŞ DOĞACAK HEM BAHARLAR GELECEK HEM HEP BİRLİKTE TARİH YAZACAĞIZ!’’

 Akşener, konuşmasının sonunda solondaki kalabalığa, özellikle kendi partililerine şu sözlerle seslendi:

‘’And olsun, şart olsun ki Allah şahidimdir derim soyuluncaya kadar çalışacağım ve bu seçimde sizlere İYİ Partililere sesleniyorum önderlik edeceğim ve bu seçimi kazanacağız. Tek tek çalışacaksınız hem İYİ Parti’ye oy isteyeceksiniz hem sayın Kılıçdaroğlu’na oyisteyeceksiniz ve 15 Mayıs sabahı hem güneş doğacak hem baharlar gelecek hem hep birlikte tarih yazacağız!’’

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.