Merdan Yanardağ gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, katıldığı programda terör örgütü PKK/KCK’nın elebaşı hakkındaki açıklamaları nedeniyle gazeteci Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlattı. Yanardağ, öğle saatlerinde gözaltına alındı.

Merdan Yanardağ gözaltına alındı
Yayınlama: 26.06.2023 15:28
A+
A-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı dün bir televizyon programında gazeteci Merdan Yanardağ’ın terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan hakkında açıklamaları nedeniyle soruşturma başlattı.de muhasebeyi de yapmaktan kaçınmayacağız. Biz hiç kimsenin hakkını yemedik.”
Merdan Yanardağ, “suçu ve suçluyu övme” ile “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla öğle saatlerinde gözaltına alındı.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, yaptığı konuşmada “Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin hukukta hiçbir yeri yoktur. Ailesi ve avukatı ile bile görüşemiyor. Böyle bir düzen olur mu? Abdullah Öcalan; çok kitap okuyan, siyaseti doğru okuyan, doğru çözümleyen son derece zeki bir kişidir” demişti.

Twitter hesabından açıklama yapan Merdan Yanardağ ise videonun montaj olduğunu belirterek, “İyi Parti Tele1’e saldırıyor.. Hem de montaj bir video üzerinden. Güya Öcalan’ı övmüşüm. Yalan! AKP’nin yeni bir çözüm süreci hazırlığını eleştirdim. 5’li Çete ile tezgah kurmalarını engelledik. Dertleri bu. Şimdi de iktidara yanaşıyorlar. Hesapları da bu. Yanıtını alırlar…” ifadelerini kullanmıştı.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.