Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Başlıyoruz!’

Son dakika gelişmesi… Altılı Masa’nın 13. toplantısında liderlerinin mutabakatı ile Cumhurbaşkanı adayı ilan edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nin önünde açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Bu topyekûn bir değişimin başlangıcı, halktan çalınanı halka geri vereceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Başlıyoruz!’
Yayınlama: 06.03.2023 22:09
Düzenleme: 06.03.2023 23:22
A+
A-

Kemal Kılıçdaroğlu, adaylığının açıklanmasının ardından CHP Genel Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle:

“Ben gülümseyen yüzleri tekrar görmek için adayım. Bir seçimi kazanmaktan fazlasına adayım. Korkuları aşmaya, küskünleri barıştırmaya, sofraları bereketi getirmek için adayım. Oy vermeye gidecek herkes, bu ülkeyi değiştirmek için hareket edeceğiz.

Torbacılara öldürttükleri Sinan Ateş’in eşi aday. 73 yaşında Kaz Dağları’nı savunan Hanife Teyze de aday. Gezi Parkı davasında haksız yere yatan Tayfun Kahraman’ın kızı da aday. Sadece ben değil 84 milyon aday. Geleceği, ekmeği, suyu çalınan 84 milyon aday, bu düzeni siz değiştireceksiniz.

Bu topyekûn bir değişimin başlangıcı, halktan çalınanı halka geri vereceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız. Aday ben değilim, aday hepimiz. Söylemiştim başlıyoruz diye. Sevgili halkım, eyvallah, başlıyoruz.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.