Millet İttifakı’nın İstanbul Mitingi başladı! Milyonlar Maltepe’de

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Maltepe’de düzenleyeceği “Büyük İstanbul Mitingi” bugün yapılıyor.

Millet İttifakı’nın İstanbul Mitingi başladı! Milyonlar Maltepe’de
Yayınlama: 06.05.2023 19:44
A+
A-

Türkiye’nin kaderinin belirleneceği 14 Mayıs genel seçimlere yönelik geri sayım sürerken, Millet İttifakı milyonlarla Maltepe’de Büyük İstanbul mitingi düzenliyor.

Mitinge Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

Mitinge yurttaşlar yoğun katılım gösterdi, milyonlar miting alanına akın etti.

KARAMOLLAOĞLU: 15 MAYIS YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAK

Mitingde ilk olarak kürsüye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu çıktı.

Karamollaoğlu açıklamasında, “İnşallah 15 Mayıs yeni bir başlangıcın, sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Cumhurbaşkanlığı’nın tescili olacaktır” dedi.

Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Biz 6 siyasi parti olarak bir araya geldik, sırf ülkemizin 21 yıldır içine sürüklenmiş olduğu sıkıntılardan kurtulabilmek için.”

YAVAŞ: SEÇİM Mİ YAPIYORUZ, SAVAŞA MI HAZIRLANIYORUZ

Karamollaoğlu’ndan sonra kürsüye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş çıktı.

Yavaş, açıklamasında, “Seçime gidiyoruz ama nasıl bir seçim anlamadık. İktidar tankları tüfekleri gösteriyor, gemileri gösteriyor.  Seçim mi yapıyoruz, savaşa mı hazırlanıyor belli değil!” dedi.

Mansur Yavaş, şöyle devam etti:

“Bu kalabalıklar bir şey söylüyor. 14 Mayıs’ta değişimin müjdesini veriyor. 21 yıllık iktidar tankları tüfekleri gösteriyor, gemileri gösteriyor. Seçim mi yapıyoruz savaş mı belli değil. Diyoruz ki gurur kaynağımız ama 14 Mayıs’tan sonra kiracı ev sahibi, pahalılık, enflasyon, uyuşturucu, mülteci… Bu sorunlarla karşı karşıya kalacak. Ama bunların konuşulmasını istemiyor. Birazcık milliyetçilik sosu, muhafazakarlık sosu. İnsanlar bununla uğraşsın istiyorlar. Ankara’da neler söylediler. İstanbul’da da gördük. 25 yıldır İstanbul’da neler yapamadıklarını nasıl katlettiklerinin konuşulmasını engellemek için ikinci seçimde İstanbul düşerse Kudüs, Mekke düşer dediler. İstanbul düştü ama her şey çok güzel oldu.

İftiralar atıyorlar kulak asmıyoruz. Ankara’da da aynısı. 15 Mayıs’ı bekliyoruz. 9 milyarlık yolsuzluk dosyası, AnkaPark dosyası hala savcılıkta bekliyor. Türkiye’nin her yerinde bunların konuşulmasını istemiyorlar. İnşallah 14 Mayıs’tan sonra hukukun üstünlüğü de yerini bulacak, herkese adil işleyecek.”

AYRINTILAR GELİYOR…

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi