Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP’den milletvekili (a) adayı oldu

Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP’den milletvekili (a) adayı oldu
Yayınlama: 25.03.2023 20:32
A+
A-

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28.Dönem TBMM ve cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala partilerde milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan isimlerde belli olmaya başladı.

2018 seçimlerindeki  başvuru sayısını ikiye katlayarak 3 bin 400 milletvekili aday adaylığı başvurusunun yapıldığı CHP’de kamuoyunda bilinen isimlerin başvuru yaptığı görüldü.

‘EMİNAĞAOĞLU CHP’DEN ADAY OLMAK İÇİN BAŞVURUDA BULUNDU’

YARSAV Kurucu başkanı,Hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu‘da CHP’den 28.dönem milletvekilliği için başvuru yaptı.

Eminağaoğlu,sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla toplumsal sorumluluk gereği aday adayı oldum ifadelerini kullandı.

Ömer Faruk Eminağaoğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Hukuk ve demokrasi mücadelesini daha etkin yürütebilmek için CHP’den İstanbul 1-2-3 seçim çevreleri, Artvin seçim çevresi ve Bursa 1-2 seçim çevrelerinden milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapmış bulunuyorum.

Başvuru yapmamın nedeni, duyduğum toplumsal sorumluluktur.

 

Türkiye’nin kurucu değerleri dahil tüm değerlerinden uzaklaştırıldığı, rant, soygun ve sömürüye dayalı bir düzen oluşturularak, bilgi ve emeğin yok sayıldığı bir dönemin sona erdirilmesi ve sonrasında da yeni dönemin yapılandırılması büyük bir önem taşımaktadır.

 

Barış ve kardeşliğin, hak, hukuk ve adaletin yaşanacağı Cumhuriyet düzenini, hukuk ve demokrasi yoluyla en kısa ve en etkin biçimde inşa edeceğimizi belirtiyor, bunun için seçmenlerimize söz vererek desteklerini istiyorum.

Başvuru yapan tüm aday adaylarını da kutluyor, başarılar diliyorum.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.