Öztürk Yılmaz’dan Medya Siyaset TV ekranlarında dikkat çeken açıklamalar

Öztürk Yılmaz’dan Medya Siyaset TV ekranlarında dikkat çeken açıklamalar
Yayınlama: 05.11.2023 17:31
A+
A-

Yenilik Partisi Genel Başkanı (E) Büyükelçi Öztürk Yılmaz Medya Siyaset TV’de canlı olarak yayınlanan Düşünce Ekseni Programında Genel Yayın Koordinatörümüz Hatice Topçu’nun sorularını yanıtladı.

Türkiye’de ve dünyada yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Öztürk Yılmaz İsrail-Hamas çatışmalarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunurken Siyasal İslamcıların tutarsız politikalar izlediklerini örneklerle anlattı.

Yılmaz açıklamalarında, İsveç’in NATO üyeliğine ben varken üye olamaz diyen Erdoğan’ın Biden ile görüştükten sonra sessiz kaldığını belirterek, İsveç’te Kuran-ı Kerimin yakmasına büyük elçiliğin önüne gidip tepki gösterenlerin İran’dan atılan füzelerin İsrail’e ulaşmasını engellemek için kurulan Kürecik Üssü’ne ses çıkarmadıklarını; yine bakara, makara diyenin Erdoğan tarafından büyükelçi olarak atanmasına ses çıkarmadıklarını, siyasal İslamcıların iki yüzlü olduklarını söyledi.

Öztürk Yılmaz, İsrail Filistin konusunda olması gereken politikaları ise üç başlık altında özetledi:

“1. Hamas ile ilişkilerini kes. Hamas’a terör örgütü demeyeceğini biliyorum ama ilişkilerini kes.
2. Batı Şeria’da ki yönetimin bir meşruiyeti var. Arap ülkeleri de o yönetimi muhatap alıyor. Sende onunla ilişki kur.
3.Arap ülkelerinden Hamas’a alerjisi olan ama Batı Şeria ile yakınlığı olan Ürdün, Mısır, Lübnan’ı yanına al. İsrail’i masaya oturt.”

Bu politikalarla Türkiye’nin çözümün parçası olabileceğini belirten Yılmaz:”Hamas üzerinden Filistin’i okumak, PKK üzerinden Türkiye’yi okumakla aynı şeydir!” İfadelerini kullandı.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi