Rus füzesi NATO üyesi Polonya’ya düştü iddiası

Polonya’nın Ukrayna sınırı yakınlarındaki Przewodów kasabasında bir patlama meydana geldi. Polonya radyosu ZET, patlamada iki kişinin hayatını …

Rus füzesi NATO üyesi Polonya’ya düştü iddiası
Yayınlama: 16.11.2022 00:21
Düzenleme: 16.11.2022 00:26
A+
A-

Polonya’nın Ukrayna sınırı yakınlarındaki Przewodów kasabasında bir patlama meydana geldi. Polonya radyosu ZET, patlamada iki kişinin hayatını kaybettiğini ancak patlamaya neyin neden olduğunun bilinmediğini duyurdu. Haberde bölgeye itfaiye ekiplerinin gönderildiği belirtildi.

Associated Press haber ajansına konuşan üst düzey bir ABD’li istihbarat yetkilisi ise patlamaya Rusya’nın bugün Ukrayna’ya fırlattığı füzelerden birinin neden olduğunu söyledi. Yetkili, olayda iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ancak Polonya Hükümet Sözcüsü Piotr Muller bu iddiayı doğrulamadı. Sözcü Muller, Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki’nin ulusal güvenlik ve savunma komitesini acil olarak toplantıya çağırdığını açıkladı.

Savunma, içişleri, adalet, dışişleri bakanlarının yanı sıra istihbarat servislerinin koordinatörlerinden oluşan komite ülkenin ulusal güvenlik ve savunma konularında kararlarının hazırlanması ve alınan kararların koordinasyonu görevini yapıyor.

Kiev’in verdiği bilgilere göre bugün Rusya Ukrayna kentlerini vurmak için 100’den fazla füze fırlattı.

AP, Reuters / EC, TY

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.