Ruslar Fena Sıkıştı | Rafael Sadi Yazdı

“Şayet Rusya dış işleri bakanı Lavrov Hitler’in de Yahudi kökleri vardı dediyse bunu daha farklı açıdan irdelemek lazım”

Ruslar Fena Sıkıştı | Rafael Sadi Yazdı
Yayınlama: 05.05.2022 20:46
A+
A-

Artık herkes biliyor ki Yahudi ve İsrail sözcüklerinin  medyatik bir kıymeti vardır. Ve Dünyada bir çok siyasetçi bunu kullanmaktadır. Buna  tanıdığımız ülkelerdeki   liderler de dahildir.

Lavrov ve Hitler

Rusya şimdiye kadar hadi PUTİN döneminde  bu konuyu hiç malzeme etmemişti. Geçtiğimiz gün içine düştükleri UKRAYNA çıkmazından nasıl çıkacaklarını bilmediklerinden olsa  ilk kez Yahudi kartını kullanmayı uygun buldular. Hem de İsrail Devleti ile papaz olmayı da göze alarak.

Rusya Dış İşleri Bakanı SERGEİ VİKTOROVİCH LAVROV İtalyan Televizyonunun Zona Bianca  yani beyaz bölge isimli siyaset programında hem de İsrail ve Yahudilerin Soykırım kurbanlarını andığı günde   Aslında HİTLER’İN DE YAHUDİ KÖKLERİ olduğu asılsız iddiasını  tekrarladı ve doğal olarak İsrail Başbakanı Naftali Benett ile  İsrail Dış İşleri Bakanı Yair Lapid’in şimşeklerini üzerine çekti.

Hitler’in  Yahudi kökleri olduğu asılsız iddiası yıllardır Yahudi düşmanlığı yapan odaklarca yayılmakta ve İkinci Dünya Savaşının da sorumluluğunu  Yahudi Hitler üzerinden Yahudilere mal etmeye çalışılmaktaydı. Lavrov’un bu hatırlatmasının kökeninde ise  UKRAYNA Devlet Başkanı ZELENSKİ’NİN  Yahudi olması ve bakın nasıl Yahudi kökenli bir Hitler  Dünyayı ateşe attıysa  yine bir başka Yahudi de aynı şeyi yapıyor demeye getirmiştir.

Halbuki Ukrayna’ya kimin saldırdığı ve kimin daha zalimce  insanların ölümüne sebebiyet verdiği de hepimizce görülmektedir. Ukrayna’daki Nazi  grupların da sorumluluğunu Yahudi Zelenski’ye yüklemek için Hitler’i de Yahudi ilan etmekte Lavrov’un  bu kara propagandaya katılmasının da  garip tecellisidir.

Bunun ardında  olan bir başka Yahudi düşmanlığı belirtisi de  Lavrov’un Ermeni kökleri olup İsrail’in defalarca  Ermenilerin Soykırım  iddialarına karşı çıkması ve İsrail parlamentosunda da  Soykırım  tasarısınının ret edilmesi olduğu da  İsrail basınında yazılmıştır.

Lavrov’un babası Tiblisi bir Ermeni annesi ise Moskova yakınlarındaki Noginskli Rus bir kadın.

İşte sözüm ona  Dünya Devleti ve güçlü RUSYA  Ukrayna karşısındaki  durumunu  korumak adına  bu  saçmalığı kullanabiliyorsa  adamların  bir şekilde sıkıştığının işaretidir bence.

Yakında  düşüncemin doğruluğu anlaşılacaktır.  Rus tankları resmen dökülüyor. Bakalım bu gereksiz savaştan kim kaç para kazanmış olarak çıkacak.

Uzmanlar  hesapları yapıyordur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

İsrailli Türk Gazeteci