Kemal Kılıçdaroğlu Bolu’dan seslendi: O korkakların işi

Son dakik haberi… Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu’daki düzenlediği mitinginde açıklamalarda bulunuyor. Kılıçdaroğlu, “Taşla sopayla değil sandıkla kazanacağız diyor bir arkadaşımız. O korkakların işidir. Namuslu, yiğit insanlar bunu yapmazlar” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Bolu’dan seslendi: O korkakların işi
Yayınlama: 09.05.2023 15:44
A+
A-

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu mitinginde yurttaşlarla buluştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Herkesin kimliğine, inancına, yaşam tarzına saygı duyacağım. 86 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Ayrımcılık bizim kitabımızda yoktur. Herkesi kucaklayacağız. Bu ülkeye adaleti getireceğiz. Bir kadın açsa, şiddete uğruyorsa, bir yerde işsizlik varsa adaletsizlik var demektir.

Taşla sopayla değil sandıkla kazanacağız diyor bir arkadaşımız. O korkakların işidir. Namuslu, yiğit insanlar bunu yapmazlar.

Süleyman Şah türbesindeki bayrağımızı kim indirdi, topraklarımızdan kim kaçırdı?

Siz kim, milliyetçilik kim! Bay Kemal Süleyman Şah türbesini kendi topraklarına getirecek.

Bize kalkmışlar milliyetçilik edebiyatı yapıyorlar, siz kim, milliyetçilik kim!

Ülkeyi, insanı sevmektir, halkın karnını doyurmaktır milliyetçilik. Kamplaşma değildir. Milliyetçilik ekonomiyi büyütmektir. Trump tehdit ediyor senin mal varlığını alırım diyor. Bay Kemal olsa araştırmasan namertsin derdi.

Beraber yaşamamız, kutuplaşmaya son vermemiz lazım.

Biz dünyayla rekabet edeceğiz. Birilerinin kapısına gidip para dilenmeyeceğiz.

KAYNAK:CUMHURİYET

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi