Soygun Haline Gelen Zamların Nedeni?

Soygun Haline Gelen Zamların Nedeni?
Yayınlama: 16.07.2023 18:21
A+
A-

28 Mayısta yapılan ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası yaşanmaya başlayan zam rüzgarı hız kesmeden devam ediyor.

Bugünde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre akaryakıtta ÖTV tutarları arttı.Bu artış pompada litre başına yaklaşık 5 TL’lik artışa neden oldu.

‘SOYGUN HALİNE GELEN ZAMLARIN NEDENİ?’

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk yapılan zamlarla ilgili sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.”Soygun haline gelen zamların nedeni’ başlığıyla yaptığı açıklamada Ertürk “Adeta devlet eliyle halkın soyulması haline gelen zamlar sonuçtur” ifadelerini kullandı.

Türker Ertürk paylaşımında şunları söyledi:

“Bilim aynı zamanda; sebep sonuç ilişkisidir. Nasıl; enflasyon neden faiz sonuç ise; ekonomimizin iflası, Hazine’nin eksi durumda bulunması, kapı kapı para dileniyor olmamız, geçim sıkıntısı, yüksek hayat pahalılığı ve adeta devlet eliyle halkın soyulması haline gelen zamlar sonuçtur.

Nedeni ise; liyakatsızlık yani Türkiye’nin her seviyede yetkin olmayan kadrolar tarafından yönetiliyor olması, partizanlık yani siyasi yandaşlıkla doldurulan ve şişirilen kadrolar, bölünmüşlük, hukuksuzluk ve ülkemizin yönetimini bir kişinin aklına emanet eden ucube sistemimizdir.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.