Turizm Cenneti Kuşadası’nda rezalet.Şehir köstebek yuvasına döndü.Yöneticiler birbirini suçluyor

Haber Güncellendi-8 Mayıs 2023 11:22
Haber Güncellendi-8 Mayıs 2023 16:03
Haber Güncellendi-8 Mayıs 2023 22:16

Turizm Cenneti Kuşadası’nda rezalet.Şehir köstebek yuvasına döndü.Yöneticiler birbirini suçluyor
Yayınlama: 07.05.2023 17:59
Düzenleme: 08.05.2023 22:17
A+
A-

Turizmin önemli şehirlerinden Kuşadası’nın sorunları bitmiyor. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, konakladığı Kuşadası’nda doğalgaz çalışmaları sırasında kazılan sokak ve caddelerde çukurların yeniden asfaltlanmaması nedeni ile halk isyanda.

Aydın Büyükşehir Belediyesinin başlattığı doğalgaz çalışmalarında yaz döneminde yüzbinlerce kişinin ikamet ettiği sahil siteleri bölgesinde kazılan çukurların üstü toprakla kapatılarak bölge kaderine terk edildi.Bölge köstebek yuvasına dönerken vatandaşlar evlerine girmekte bile zorluk çekerken dükkanlarının önü kazılması nedeni ile esnaf isyan etti.

Yağmur sonrası çamur gölüne dönen yollarda yürümekte zorluk çeken vatandaşlar, kazı sırasında sökülen parke taşlarının evlerinin girişlerini kapatması nedeni ile evlerine girerken bile zorluk çektiklerini belirttiler.

Yaz kış bölgede yaşayanlar bu rezalet nedeni ile zorluklar yaşarken Aydın Büyükşehir belediyesi yapılan şikayetlere sessiz kalmaya devam ediyor.

Vatandaşlar Aydın Büyükşehir belediyesinin birçok yetkiyi Kuşadası belediyesinden alması nedeni ile ilçeye hizmet gelmediğini belirterek başkan Özlem Çerçioğlu’nun Kuşadası’na düşmanlığını sebebini sorguluyorlar.

Haber merkezimize açıklamada bulunan bir esnaf “Belediyeye aylardır şikayette bulunduklarını ama değişen bir şey olmadığını,hatta provokasyon yaptığımızı AKP’li olduğumuzu iddia ediyorlar. Oysa ben 30 yıldır oyumu CHP’ye verdim.Ama bundan sonra Çerçioğlu’na asla oy vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Bölgede yazlığı olan bir vatandaşta kapısının önüne yığılan parke taşlar nedeni ayağının takılıp düştüğünü ve yaralandığını söylerken, Ankara’dan her yıl mayıs ayında yazlığına geldiğini hatta seçimlerde oyunu kullanmak için ikametgahını Kuşadası’na aldırdığını ama evine girmekte bile zorluk çekmesi nedeni ile Ankara’ya geri döneceğini söyledi.

Başka bir vatandaşta doğalgazın büyük bir nimet olduğunu ama Özlem Çerçioğlu’nun bunu bir eziyete dönüştürerek Kuşadası’nda yaşayanları cezalandırdığını iddia etti.

KUŞADASI BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA

Gelişmeler üzerine haber merkezimize ulaşan Kuşadası belediyesi basın danışmanı, vatandaşların isyanının haklılığına vurgu yaparak sorumluluğun Aydın Büyükşehir ve Kuşadası belediyesinde olmadığını, altyapı ve dağıtımı Enerya şirketinin yaptığını ve kazılan yolların eski haline döndürülmesini bu firmanın yapması gerektiğini belirtti.

Aydın Büyükşehir belediyesinden ise konuyla ilgili her hangi bir açıklama gelmedi.

Haber merkezimiz Enerya firmasından yetkili bir kişiye ulaşamazken firmanın müşteri iletişim merkezi üzerinden şikayet kaydı oluşturdu.

DOĞALGAZ ŞİRKETİ ENERYA’DAN AÇIKLAMA

Haberimiz üzerine doğalgaz alt yapısını sağlayan Enerya şirketi yetkilisi haber merkezimize ulaştı.Yetkili yaptığı açıklamada “Firma olarak alt yapısını sağladıkları şehirlerde belediyelerle anlaşma yaptıklarını,anlaşmaya göre bazı şehirlerde kazma ve kapatma işlerini kendileri yaparken bazı yerlerde de kapatma işlerini belediyelerin yaptıklarını”ifade etti.Açıklamasının devamında ise “Habere konu olan Kuşadası’nda belediye ile anlaşma yapıldığını, ve kapatma yani kazılan yolların asfaltlanması yada parke taşlarının döşenmesi işleminin Kuşadası Belediyesi tarafından yapılacağını” belirterek sorumluluğun Kuşadası belediyesine ait olduğunu belirtti.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

Resim

Resim

Resim

 

Resim

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.