Türker Ertürk Açıkladı: ‘Niçin Sandık Başına Gitmelisiniz?’

Türker Ertürk Açıkladı: ‘Niçin Sandık Başına Gitmelisiniz?’
Yayınlama: 20.05.2023 20:28
A+
A-

14 Mayıs 2023 pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması nedeni ile ülke tekrar seçim atmosferine girdi. İkinci tura Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhur ittifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan kalırken 14 Mayıs seçimlerinde %5.2 oy alan ATA İttifakı adayı Sinan Oğan da adaylarla koltuk pazarlığı yapmaya devam ediyor.

28 Mayıs 2023 pazar günü yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala (E) Amiral ve yazar Türker Ertürk sosyal medya hesabından ‘Niçin Sandık Başına Gitmelisiniz?’ başlığıyla dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Türker Ertürk paylaşımında şunları söyledi:

“Türkiye’nin geleceği için vatandaşlarımızın; özgür, fırsat eşitliği içinde ve adalet güvencesi ile yaşamaları çok önemlidir.

Arkalarında devletin, yasaların olduğunu hissetmeyen bireyler kendilerini güvende hissetmezler. Bugün üniversite çağındaki gençlerin tercihlerini yurt dışında eğitim yönünde kullanmalarının temel nedeni de budur. Genç aydınlarını kaybeden ülkeler ilerleyemezler.

Ülkemizde kalan genç nesil ise giderek yozlaşan, bilgiden ve fırsat eşitliğinden uzaklaşan eğitim sistemimizle aydınlanmadan uzaklaşmaktadır. Oysa Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması gençlerimize bağlıdır. Onlar tam da şimdi doğru kararı vermeli ve mutlaka sandık başına gitmelidir.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi