Türker Ertürk: Bu; Cumhuriyete karşı bir başkaldırıdır ve suçtur

Türker Ertürk: Bu; Cumhuriyete karşı bir başkaldırıdır ve suçtur
Yayınlama: 02.01.2024 15:15
A+
A-

2024’ün ilk gününde Galata Köprüsü’nde AKP’ye yakın dernek ve vakıfların oluşturduğu Milli İrade Platformu ‘Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet’ adıyla bir yürüyüş düzenledi.

Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) öncülüğünde, Milli İrade Platformu tarafından 308 STK’nin katılımıyla Galata Köprüsü’nde düzenlenen etkinlik sırasında elinde ‘Tevhid’ bayrağı bulunan İsmail Aydemir,  bir kişi tarafından darbedildi. Saldırıyı gerçekleştiren şüpheli olay yerinden kaçmaya çalışırken, polis tarafından yakalandı.Şüpheli çıkıraldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

“İMAMOĞLU VE ÖZEL NEDEN SESSİZ?”

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk X hesabından yaptığı açıklamada Mustafa Kemal Atatürk’ün 1931 yılında CHP 3.Olağan Kurultayında yaptığı konuşmadan alıntı yaparak CHP yönetimine eleştiri getirdi.

Yaşanan olayları “Cumhuriyete karşı bir başkaldırıdır ve suçtur” ifadeleri ile değerlendiren Türker Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“Dün (1 Ocak 2024) Filistin ile dayanışma bahanesiyle hilafet gösterisi yapıldı. Bu; Cumhuriyete karşı bir başkaldırıdır ve suçtur. Bu suça CHP, Ekrem ve Özgür beyler neden sessiz? CHP’nin Aydınlanma Devrimlerini yapan, bu kapsamda saltanatı ve hilafeti kaldıran ve Cumhuriyet’i kuran bir parti olduğunun farkındalar mı? Sessiz kalarak seçim kazanacaklarını düşünüyorlarsa, yanılıyorlar.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi