Türker Ertürk :Yanlış hesap Kahire’den döndü!

Türker Ertürk :Yanlış hesap Kahire’den döndü!
Yayınlama: 13.11.2023 14:55
A+
A-

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi” için bulunduğu Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, İsrail’in Gazze’ye yönelik şiddetini her geçen gün artıran saldırıları ile ilgili son gelişmeler ele alındı.

“YANLIŞ HESAP KAHİRE’DEN DÖNDÜ”

Görüşme sonrası Erdoğan’ın yakın geçmişte Sisi hakkında yapmış olduğu sert eleştiriler sosyal medyada gündem olurken bir çok kesimden tepkiler geldi.

(E)Amiral ve yazar Türker Ertürk X hesabından yaptığı açıklamada “Yanlış hesap Kahire’den döndü!” ifadelerini kullanırken şunları söyledi

“Nerede Rabia, göreniniz ve duyanınız var mı? Yok çünkü Sisi yasakladı!

Rabia Türkiye Cumhuriyetine düşmanlığın da adıdır. İhvan’a destek vermek; yalnızca tarihi ve kültürel kökleri olan Türkiye-Mısır ilişkilerini dinamitlemedi. Aynı zamanda kurucu ideolojimize, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve önderliğinde yapılan çağdaşlaşma atılımlarına ihanet anlamındaydı. Ama yanlış hesap Kahire’den döndü!

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi