Türker Ertürk’ten CHP yönetimine uyarı :”Saray’da görüşmeye gitmek tuzağa düşmek demektir!”

Türker Ertürk’ten CHP yönetimine uyarı :”Saray’da görüşmeye gitmek tuzağa düşmek demektir!”
Yayınlama: 27.04.2024 20:58
A+
A-

Yerel seçimler sonrasında iç siyaseti hareketlendiren başlıca gündem maddelerinden birisi, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelecek hafta yapması kararlaştırılan görüşme olacak. Henüz randevu tarihi kesinleşmedi, ancak CHP’deki beklenti 2 veya 3 Mayıs’ta olacağı yönünde.

CHP lideri, yargı krizinden ekonomik sorunlara, dış politikadan partisine geçen belediyelerin borçlarına kadar kapsamlı bir dosya ile masaya oturmaya hazırlanıyor. Erdoğan’ın gündeminde ise “yeni anayasa” başlığı var.

SARAY’DA GÖRÜŞMEYE GİTMEK TUZAĞA DÜŞMEK DEMEKTİR!

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk ,  X hesabından konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ertürk “Saray’da görüşmeye gitmek tuzağa düşmek demektir!” başlığıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“1.Anayasa‘ya uymayan ve ihlal eden, hukuku katleden, ülkemizi zihnen bölen ve parçalayan, muhaliflere yönelik olarak devletin gücünü acımasızca kullanan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘mızda Anıtkabir’de olmak yerine bir tarikat şeyhinin cenazesinde olmayı tercih eden iktidarla ne konuşacaksınız?

2. Yerel seçimlerde CHP‘nin birinci parti olarak çıkmasının başat nedeninin iktidara karşı duyulan öfke olduğunun farkında mısınız?

3.Halkımız fakruzaruret içine düşmüş ve Türkiye‘nin ekonomisi iflas etmiştir. Bu durumdan ekonomi alanında da yapılan reformlar ile çıkılamaz. Adalet ve hukuk olmadan ekonomi düzelmez. Bu iktidarla da adalet ve hukuk sağlanamaz. Demek ki iktidar gitmeden ekonomin düzelmesi için hamleler yapılamaz.

4. CHP olarak yapmanız gereken Türkiye‘yi erken seçime götürecek hamleler olmalıdır. Halkın beklentisi budur!

5. Bilmeniz ve aklınızdan çıkarmamanız gereken şey; Bu Meclis‘in yeni anayasa yapma hakkı ve yetkisinin olmadığıdır. İktidarla böyle bir çalışma içine girmek ihanet olur.

6. Bu Meclis ancak Anayasa’mızın sınırları içinde kalarak anayasa değişikliği yapabilir. Ama bügüne kadar iktidarın liderlik yaptığı tüm anayasa değişiklikleri Cumhuriyet‘e ve onun kurumlarına karşı kumpas kurabilmenin arka planını oluşturdu, demokrasinin ve özgürlüklerin yok edilmesinin alt yapısını inşa etti, Gazi Meclis‘i işlevsizleştirdi ve Tek Adam Yönetimi‘ni ülkemize getirdi.

7. Sonuç olarak; CHP‘nin iktidarla tek diyaloğu ve talebi; Anayasa‘ya kayıtsız şartsız uy ve saygı göster olmalıdır.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.