Türker Ertürk’ten dikkat çeken paylaşım

Türker Ertürk’ten dikkat çeken paylaşım
Yayınlama: 21.06.2023 23:07
A+
A-

(E) Amiral,yazar Türker Ertürk sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Ertürk paylaşımında “Türkiye’nin geleceği için tüm partilerle işbirliği ve ittifak yapılabilir, yapılmalıdır da! ” ifadelerini kullanırken şunları söyledi:

“Bir partiye üye olmak bir klübe üye olmak gibidir. Eğer briç klübüne üye olursanız orada briç oynamak ve briç üzerine çalışmalar yapmak gerekir. Yani o klübün vizyonuna ve misyonuna göre hareket etmek zorundasınız

Briçin modası geçti artık burada pişti oynanacak briççiler bu kulübü terk etsin diyemezsiniz. Ya da türlü Ali Cengiz oyunlarıyla briç oynamak isteyenleri klübün ve yönetim mekanizmasının dışına itemezsiniz. Her şeyden önce bu ahlaki olmaz.

Siyasi partiler de bu böyledir. CHP Atatürkçülerin, Kemalistlerin, Antiemperyalistlerin, Aydınlanma Devrimcilerinin, Altı Ok İlkelerine yürekten inananların ve Cumhuriyetin kurucu ideolojisine özde bağlı olanların faaliyet gösterebileceği bir siyasi partidir.

Türkiye’nin geleceği için tüm partilerle işbirliği ve ittifak yapılabilir, yapılmalıdır da! Ama bu partinin kimliğinden ve genetik kodlarından vazgeçmesi, başkalaşması ve demokrasinin olmazsa olmazı olan laikliği ve Cumhuriyetin kurucu değerlerini savunamama durumuna düşmesi demek değildir.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.