Türker Ertürk’ten iktidara TCG Anadolu tepkisi

Türker Ertürk’ten iktidara TCG Anadolu tepkisi
Yayınlama: 25.04.2023 21:19
A+
A-

TCG Anadolu, Sarayburnu Limanı’na demirlenerek geçen hafta pazartesi günü vatandaşların ziyaretine açılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da yaptığı konuşmada AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TCG Anadolu üzerinden muhalefete yüklenerek “TCG Anadolu’yu bugün Karadeniz’e uğurladık. Daha sonra TCG Anadolu uçak gemimizi İzmir’e uğurlayacağız. Son 1 hafta-10 gün de İzmir’de kalmasında fayda var. İnşallah oradan farklı mesajlar vereceğiz TCG Anadolu’yla. Maket gemi diyen 7’li masanın mensuplarına en güzel cevabı gemimizi ziyaret eden 70-80 bin kişi verdi.” ifadelerini kullandı.

“TCG ANADOLU’YU İKTİDARIN SEÇİM OTOBÜSÜNE ÇEVİRDİLER”

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk TCG Anadolu’nun AKP ve Erdoğan’ın seçim çalışmalarına malzeme yapılmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Türker Ertürk, yaptığı paylaşımda TCG Anadolu’yu iktidarın seçim otobüsüne çevirdiklerini söyleyerek şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Deniz Kuvvetleri’nin geleneklerinden biridir; Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Donanmanın bir kısım unsurlarıyla İstanbul Boğazından kuzeyden-güneye yani Karadeniz’den Marmara’ya geçiş yapması halkı ve Cumhurbaşkanı’nı 21 pare top atışı ile selamlaması. İktidar bu geleneği yok etti ve uygulatmadı. Ama geleneklerimizde envantere giren bir savaş gemisinin İstanbul Boğazı’ndan geçirilmesi ve Cumhurbaşkanı’nı selamlaması yoktur. Bu uygulama seçim kampanyası maksadıyla algı operasyonuna yöneliktir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.