Türker Ertürk’ten Özel ve İmamoğlu’na zor soru: Yine sessiz mi kalacaklar ve ölü taklidi mi yapacaklar?

Türker Ertürk’ten Özel ve İmamoğlu’na zor soru: Yine sessiz mi kalacaklar ve ölü taklidi mi yapacaklar?
Yayınlama: 12.12.2023 20:00
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal medyadan yaptığı açıklamayla çevre yoluna, ‘Şeyh Sait Bulvarı’ isminin verildiğini duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi’nin bir bulvarı, Cumhuriyet karşıtı Şeyh Sait’in ismiyle adlandırması, sosyal medya platformlarında gündem oldu.

“İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİNDEN DESTEK”

Cumhuriyet karşıtı Şeyh Sait’in isminin bulvara verilmesine destek İYİ Parti milletvekili Salim Ensarioğlu’ndan geldi.

Ensarioğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ” Şeyh Said’e yönelik ithamları şiddetle reddediyorum” ifadelerini kullandı. Ensarioğlu’nun bu açıklamasına sosyal medyada sert tepkiler gelirken İYİ Partiden Ensarioğlu’nun disiplin kuruluna sevk edildiği açıklaması geldi.

TÜRKER ERTÜRK:CHP BU KONUDA NE DÜŞÜNÜYOR?

(E) Amiral ve yazar Türker Ertürk Salim Ensarioğlu’nun Şeyh Said açıklamasını alıntılayarak tepkisini dile getirken “CHP bu konuda ne düşünüyor? ” sorusunu sordu.

Ertürk açıklamasında şunları söyledi:

“Merak edilen şu; CHP bu konuda ne düşünüyor?

Ekrem ve Özgür Beyler geçtiğimiz 30 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan Aydınlanma Devrimleri’nin olmazsa olmaz hamlelerinden olan Osmanlı’yı çağın gerisinde bırakan ve batıran tarikatların ve cemaatlerin kapatılmasının 98. yıldönümünde olduğu gibi yine sessiz mi kalacaklar ve ölü taklidi mi yapacaklar?”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi