Türker Ertürk’ten, Özgür Özel’e Zor Soru

Türker Ertürk’ten, Özgür Özel’e Zor Soru
Yayınlama: 06.05.2024 15:45
A+
A-

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 Mayıs 2024 tarihinde AKP Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le bir araya geldi. 8 yıl sonra gerçekleşen ve bir ilk niteliği taşıyan görüşme 1 saat 35 dakika sürdü.

Özgür Özel ile görüşmesinde ilk fırsatta karşı ziyaret yapacağını söylediğini aktaran Erdoğan, “İlk fırsatta CHP’ye ziyareti gerçekleştirerek Türkiye’de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum” dedi.

Cuma namazı sonrası konuşan Erdoğan, “Bu adımın atılmasıyla siyasetin ülkemizde çok daha yumuşama dönemine girdiğini görüyoruz” mesajı verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel de Cuma günü yaptığı açıklamada, “Biz kamuoyunun gündeminde ne varsa hepsini sayın Erdoğan’la görüşme imkanı bulduk” dedi, Erdoğan’ın kendilerini dinlediğini, ekibinin de notlar aldığını söyledi.

“ÖZGÜR ÖZEL’E CHP SEÇMENİ VE TÜRK MİLLETİ ADINA SORUDUR! “

(E) Amiral ve Yazar Türker Ertürk ,  X hesabından konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ertürk, “Özgür Özel’e CHP seçmeni ve Türk milleti adına sorudur!” başlığıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün Türkiye’nin açık ara en büyük sorunu sığınmacılar, daha doğru bir ifade ile Türkiye’nin kavimler göçü vasıtası ile istila ettirilmesidir. Bu sorun ülkemiz için en büyük güvenlik ve beka sorunudur. Şimdi soruyorum; CHP Genel Başkanı Özgür Özel AKP Genel Başkanı Erdoğan ile görüşmesinde bu soruna neden yer vermemiştir? Yoksa bu yer vermeyiş ABD ve AB’ye şirin gözükme çabası mıdır? Çünkü ABD ve AB Türkiye’nin Batı için açık sığınmacı kampı olmasını istiyor ve sığınmacıların geri gönderilmelerini ise BOP’un Türkiye bacağını realize edebilmek açısından asla istemiyor. “

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Tamamen GEREKLİ, HAKLI VE TEMELLİ bir soru. Kalbinize ve kaleminize sağlık amiral ERTÜRK. İyi ki varsınız.