Ülke elden gidiyor, ülke ve biz izliyoruz | Gül Öncel Yazdı

Ülke elden gidiyor, ülke ve biz izliyoruz | Gül Öncel Yazdı
Yayınlama: 16.05.2023 17:07
A+
A-

Bu kadar çaresiz hissetmek onuruma dokunuyor.

Neden mi?

Bilmem kaçıncı kez yenilgi yaşamak artık sabrımızı tüketti. Bile isteye yenilecek adayla yola çıkmak, kazanabilme ihtimali güçlü olan adayları yoldan çekmek, ittifak ortakları adı altında, rakip partiyle aynı zihniyetin meclise girmesini sağlamak…

Say say bitmeyen hatalar (!)

Sonuca şaşırmadık.

“Aynı şeyleri yapıp farklı bir sonuç beklemek deliliktir.” 

Albert EINSTEIN’ in o meşkur sözünü biz bunu döne döne yaşıyoruz.

21 yıl dile kolay tam 21 yıl.

21 yıl önce dönem partilerine tepki olarak ve belki ders vermek amacıyla soluyla sağıyla herkesin desteklediği bir parti, vatandaşın yanında olacağı vaadiyle geldi ve bir daha gitmedi.

Peki vatandaşın yanında oldu mu?

Benim yanımda olmadı.

Çünkü benim pırlantalarım, bilmem ne marka çantalarım, son model arabalarım ve gemiciklerim hiç olmadı. Elimde avucumda neyim varsa zor geçindim. Benim gibi olan milyonlarca insan olduğunu da biliyorum.

Eee… o zaman kimin yanında oldu bu parti?

Lideri başlarken “Sadece bir yüzüğüm var” demişti. Şimdi dünyanın sayılı zenginleri arasında ve bulunduğu yerden bakıyor. Bu yüzden vatandaşın karnının doyuramadığına inanmıyor.

Liyakatsizliğin, yolsuzluğun adaletsizliğin pik yaptığı bu dönemlerde cehalet hiç olmadığı kadar arttı. Özellikle halkın dini duygularını kullanarak amaca erişme uygulamaları işi biz gidersek size dininizi yaşatmayacaklar noktasına kadar taşındı. Ekmek almakta zorluk yaşayan yurttaş alnı secdeye değiyor diye oy vermeyi sürdürür hale geldi.

Biz o partiden önce dinimizi yaşamıyor muyduk? diye sormak lazım.

Peki bütün bunlar olurken muhalefet partileri neler yaptı?

21 yıldır hemen hemen aynı kişilerle, bilmem kaçıncı yenilgileriyle tamam bu defa kesin kazanıyoruz sözleriyle yıllarımızın çalınmasına göz yumdular.

Peki o zaman bu ortaklık değil de nedir?

Ben büyük Atatürk’ün kurduğu partiye, onun esaslarına bağlı kalmak isteğiyle oy verirken, meğer benim Atatürk sevgim de kullanılmış. Başka amaçlara alet edilmiş. Geldiğimiz noktada son seçim sonuçları bizlere net olarakgösterdi ki bizim oylarımız yanlış yerlere gitmiş.

Yapılan ittifakların acizliği, listelerdeki pazarlıklar…

Ülke elden gidiyor ülke ve biz izliyoruz!!!

Ama çok çok pardon 2. turda hallediyoruz değil mi?

Sinop'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sinop'ta tamamladı. Lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sinop Su Ürünleri Fakültesi'nde; Yüksek Lisans eğitimini Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi; Eğitim Bilimleri Enstitüsü, İç Su Balıkları Bölümünde tamamladı. C Sınıfı İş Güvenliği Eğitimi aldı. İki kız çocuğu ve iki kedi annesidir.