Üniversiteden tartışılan hareket: T.C. ibaresi kaldırıldı

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ) Sabancı Kültür Merkezi tarafındaki girişi yenilendi. Yeni yapılan girişin üzerinde eskisinin aksine T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) ibaresinin kaldırılması tepkilere neden oldu.

Üniversiteden tartışılan hareket: T.C. ibaresi kaldırıldı
Yayınlama: 09.12.2022 15:33
Düzenleme: 09.12.2022 15:36
A+
A-

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ) Sabancı Kültür Merkezi tarafındaki giriş kapısı yenilendi. Yeni yapılan girişte eskisinin aksine T.C. ibaresinin olmadığı görüldü.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, üniversite giriş kapısının eski ve yeni fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşarak, T.C. ibaresinin kaldırılmasına tepki gösterdi.

“T.C. İBARESİ NEDEN RAHATSIZ ETTİ”

Daha önce AKP’li Melikgazi Belediyesi tabelasından kaldırılan ve AKP’li Başkan Mustafa Palancıoğlu’nun o  dönem “Maliyet yüksek” yönünde yaptığı savunmayı hatırlatan Özer,  şunları söyledi:

*Hayırdır! Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi T.C. ibaresi neden rahatsız etti? Size de mi ‘maliyet yüksek’ geldi!

*O koltuklarınızı, ‘yerli, milli’ havası atıp, caka sattığınız o sıcak makamlarınızı, Türkiye Cumhuriyet’i için, o simge için, bu ülke özgür ve bağımsız bir şekilde ilelebet yaşasın diye canlarını siper eden, feda eden Atatürk ve silah arkadaşlarına yani vatan kahramanlarına borçlusunuz. Bu keyfiliğinizin nedeni apaçık ortada, ama asla umutsuzluk yok, çok az kaldı güzel yarınlara..(SÖZCÜ)

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.