Vali yardımcısından zehir zemberek sözler: ‘Çaldıklarınız burnunuzdan gelsin’

24 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle Yalova Vali Yardımcılığı’na atanan Konya’nın Seydişehir İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, sosyal medyadan zehir zemberek bir paylaşım yaptı.

Vali yardımcısından zehir zemberek sözler: ‘Çaldıklarınız burnunuzdan gelsin’
Yayınlama: 29.08.2023 23:40
A+
A-

24 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 2023 Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile görev yeri değiştirilen isimlerden birisi de Konya’nın Seydişehir İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin olmuştu.

ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

Kararnameyle Yalova Vali Yardımcılığı’na atanan Deniz Pişkin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

“BAZILARI HEM HIRSIZ HEM ARSIZDIR”

İsim vermeden ilçede bulunan bazı kişileri ‘Din istismarı’ ve ‘Hırsızlıkla’ suçlayan Kaymakam Deniz Pişkin, Aşık Ruhsati’nin “Sana Kim Verdi” şiirine de yer verdi. Deniz Pişkin’in paylaşımı şu şekilde:

* “Bazı insanlar hırsızdır ama arsız değildir; çalarken yakalandıklarında genelde utanma ve mahcubiyet duyarlar. Yüzleri kızarır, başları öne düşer, sesleri çıkmaz. Bazıları ise hem hırsız hem arsızdır. Adamı çalarken yakalasan bile suçlu sen olursun, ‘Ağız tadıyla bir hırsızlık yaptırmıyor bu adam bize’ diyerek suçlu seni ilan ederler. Onlarda ne arlanma vardır ne utanma… ‘Haya’ veya ‘ar’ duyguları tamamen sıfırlanmıştır. Beslemeleriyle birlikte malı götürür, bir yandan da sakallarını sıvazlayarak ‘Elhamdülillah, Yarabbi şükür’ çekerler.

* Şöyle dışardan baksan hepsini adam sanırsın. Ama onlar dünya malına tamah etmiş, bir türlü nefisleri doymayan kifayetsiz muhterislerdir. Hele bunların içinde bir de dini bütün görünüp, kutsal dini değerlerimizin ardına saklanarak hırsızlık yapanlar vardır ki onlar benim gözümde münafıktır, münafıktan da aşağıdadır. Onlara (Seydişehir’deki hırsız takımına) diyorum ki Ruhsati’nin bu dizellerini sizin için paylaşıyorum. Sizin bu meşine dönmüş suratlarınız varken sanmıyorum ama belki biraz üstünüze alınır, belki biraz utanır da insan olduğunuzu hatırlarsınız. Çaldıklarınız burnunuzdan gelsin, kefen paranız olsun inşallah. Sözü, büyük ozan Ruhsati’ye bırakalım:

Anadan doğunca kürkün var mıydı?

Üryan gelmedin mi börkün var mıydı?

Torba torba mecidiyen var mıydı?

Tükenmez parayı sana kim verdi?

Kuş tüyü döşekte yattın uzandın,

Haftada bir çeşit geydin özendin,

Aferin aklına sen mi kazandın?

Şu tompu tarlayı sana kim verdi?

Dinle Ruhsati’yi ne diyom sana,

İyi bir öğüttür sanma ki çene,

Çalışmayla verse verirdi bana,

Bu köşkü sarayı sana kim verdi?”

“MEMUR HALİMLE BU KADAR YAPABİLİYORUM”

Kaymakam Deniz Pişkin daha sonra paylaşımına “Kaymakam bile sosyal medyadan şikayet yazıyor, arkadaş mülki amirsin gerekli işlemleri yap memlekette hırsız da arsız da bırakma senin yapamadığını bu millet nasıl yapsın?” şeklinde yorum yapan bir vatandaşa ise “Hangi devirde yaşıyorsunuz? Çalanlar da sanki salak mı? Herkes daha çalmadan kılıfına uyduruyor? Ben memur halimle bu kadar yapabiliyorum, bir zahmet biraz da siz bir şeyler yapın. Anca ellerinizi bağlayıp, başkalarından kahramanlık bekliyorsunuz. Yazık…” cevabını verdi.

“KİM BU HIRSIZLAR?”

Kaymakam Deniz Pişkin’in paylaşımını alıntılayan CHP Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel de, kaymakama çağrıda bulunarak “Kaymakam bey, kaleminize, yüreğinize sağlık. Ancak kimdir bu Seydişehir’deki hırsızlar, bilmek herkesin hakkıdır!” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ VEKİLDEN AÇIKLAMA

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, konuya ilişkin SÖZCÜ’ye yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

* “Seydişehir Kaymakamı sayın Deniz Pişkin’in sosyal medyada yaptığı paylaşım, siyasi iktidar eliyle devletin getirildiği durumu gözler önüne seriyor. Kaymakam bey, insanların aklına yolsuzluk şüphesini düşüren iddialarını yargıya taşımak yerine sosyal medya üzerinden paylaşmayı tercih ediyor. Görüyoruz ki, bir ilçenin en yetkili kamu görevlilerinden biri dahi iktidarın yan kolu haline getirilen yargıya güvenini yitirmiş durumdadır.

* Bu paylaşımdan sonra eğer Türkiye’de gerçekten bir hukuk anlayış varsa konuyla ilgili Seydişehir Başsavcılığı harekete geçerek Kaymakam Deniz Pişkin’in ifadesine başvurması gerekmektedir. Başsavcılığının adım atması kadar önemli bir diğer husus ise Deniz beyin konuyla ilgili açıklama yapmasıdır. Zira Deniz bey bulunduğu makam gereği kamu vicdanını ve yurttaşların hakkını da savunmakla yükümlüdür.

* Seydişehir’in hırsız takımı kimdir? Bu hırsız takımının arkasında hangi bağlantılar ve güçler varlar? Bu soruların yanıtlarını başta Seydişehirliler ve Konyalılar olmak üzere tüm Türkiye’nin bilmesi gerekmektedir. Seydişehirli bir Konya Milletvekili olarak süreci yakından takip edeceğimi ve kaymakam beyin iddialarını araştıracağımı da kamuoyuna duyururum.”

Deniz Pişkin Kimdir?

1977 yılında Ardanuç’ta doğdu. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimler Bölümü’nde (Fransızca) yüksek lisans yaptı. Tezini Türkiye’de bölge yönetimi arayışları üzerine hazırladı.

Üniversite öğrenimi sırasında TRT İstanbul Televizyonu Haber Merkezi ve CNN Türk’te haber muhabiri olarak çalıştı.
• Askerlik hizmetinin akabinde İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak 91. Dönem Samsun Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Fransız idari yapısını tanımak ve yabancı dil öğrenmek amacıyla uygulanan yurtdışı stajını, Fransa’nın Franche-Compté Üniversitesi’ndeki Centre de Linguistique Appliquée’de (Uygulamalı Dil Okulu) tamamladı. Buradaki eğitimin sonunda yapılan sınavlarda Fransızca dilindeki en yüksek seviye olarak kabul edilen DALF C2 diplomasını almaya hak kazandı.
• Orta Kaymakamlığı görevindeyken, alanındaki en saygın idarecilik okulları arasında gösterilen ENA’nın (Ecole Nationale d’Administration) yarışma sınavlarını kazanarak “Uzun Süreli Uluslararası Kamu Yönetimi Eğitimi” almak üzere Aralık 2010 – Mayıs 2012 tarihleri arasında 18 ay süreyle Fransa’ya gitti.
• ENA’daki ders ve staj dönemlerini başarıyla tamamlayarak “Uluslararası Kamu Yönetimi Diploması” aldı.
• Fransa’da bulunduğu bu süre içerisinde ayrıca Paris IV- Sorbonne Üniversitesi’nde Kurumsal ve Siyasal İletişim alanında yüksek lisans yaptı; “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Üyelik Sürecinde Fransa’daki Türkiye Algısı: Türkiye İçin Etki ve İletişim Stratejileri” konulu tezini hazırladı.
• Türkiye Satranç Federasyonu Onur Kurulu üyesidir. Satranç il hakemliği lisansına sahiptir. Lise ve üniversite yıllarında amatör kümede lisanslı olarak futbol oynamıştır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Öğretmen Nurhan Hanım ile evli ve üç çocuk babasıdır.
• Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Yönetim Bilimleri Doktorası yapmaktadır.

Mesleki Kariyeri
• 2005 Yılı Kırıkkale – Sulakyurt Kaymakam Vekilliği
• 2006 Yılı Çankırı – Bayramören Kaymakam Vekilliği
• 16.03.2007 – 21.08.2008 Adana – Feke Kaymakamlığı
• 2008 – 2010 Yılları Arası Tunceli – Pülümür Kaymakamlığı
• 31.05.2010 – 23.08.2012 Çankırı – Orta Kaymakamlığı
• 2012-2015 Yılları Arası Ardahan Vali Yardımcılığı
• 10.08.2015 – 23.12.2016 Trabzon – Maçka Kaymakamlığı
• 26.12.2016 – 03.09.2021 Kastamonu – Tosya Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.
19.08.2021 tarihli ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Seydişehir Kaymakamlığı’na atandı..
24 Ağustos 2023 tarihinde Yalova Vali Yardımcılığı görevine atandı

Kaynak: sozcu.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi