Vatanımız Ağrıyor – Nurdan Savaş Yazdı

Vatanımız Ağrıyor – Nurdan Savaş Yazdı
Yayınlama: 25.06.2024 12:07
A+
A-

Vatandaş “Türkiye göçmenistan olmasın” çağrısı ile Büyük Türk milleti buluşması mitingi istiyor.

Vatandaş mültecilere ayrılan kaynaktan,ekonominin ağır yükünden,işsizlikten güvenlik tehditlerinden yılmış bitap düşmüştür.

Bu konuda iktidarın muhalefetin siyasi partilerin stk’ların aydınların ya da ses çıkartması gerekenlerin çıkardığı cılız sesten rahatsız ve memnun değil.

Halk Atasından aldığı,
“Vatanın bütünlüğü,milletin İstiklâli tehlikededir.
Vatanın ve milletin İstiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” talimatı ile eyleme geçmek ve sesini duyurmak istiyor.

Kuvva ruhunu harekete geçiyor.

Bir milletin varoluş mücadelesinde olup olmadığını merkezden emir alan düzenli bir Ordu yerine milis gücüyle hareket etme zorluğundan anlaşılabilir.Kuvayi Milliye artık milletin düşmana karşı duran bir hükümdar/hükümetin olmadığının milletin yönetilemediğinin bir göstergesi ve sonucu olarak ortaya çıkmış Türk Kurtuluş hareketiydi.
Kuvayi Milliye hareketi her ne kadar bölgesel ve bağımsız olsalar da,milli sınırların tümüne etkisi olan,düşmanı yıldırmayı ilerlemelerini,durdurmayı ve imha etmeyi amaç edinmiş kendi ülkesine sözde hükümetleri tarafından bile suçlanmış vatanperver bir ruhtu.

Sayıları 3-5 kişiden,7-8.000 kişiye çıkmış ve düzenli orduya geçildiğinde 15 binin üzerinde oldukları tahmin edilen güçleriyle Kurtuluş Savaşı’nda Mustafa Kemal ile bir olmayı tercih etmişler ve Türk ilini bağımsız kılmak için can alıp, can vermişlerdir.

Birlik çoğunluk demek değildir.

Bazen sesin kuvvetli yeterlidir.

Biz Cumhuriyeti oy birliği ile kurmadık.

Bu ruh günümüzde var olup olmadığına yorumlarınıza bırakıyorum.

Çünkü Kuvayi Milliye günümüzde anlaşılabilir ölçüde örneklenirse bir Twitter,bir medya ya da,bir edebi mücadele değildir.

İşgale karşı eylemci bir manifestodur!

Bu bağlamda halkın sığınmacılar yolu ile ülkenin sessiz istilasına karşı eylem arzusuna destek vermeyen STK’lar,siyasi partiler “Vatan için”,Atatürkçüyüm” gibi kendini tanımlayanlar,
“Ben de sizdenim” diyememezler!

Vatandaşın bu çağrısında lider, öğretmen,doktor,avukat,imam papaz,haham,başkan yok!

Burada sadece Türklük,burada sadece Millet,burada sadece Vatan çıkarları var!
Ayrıştırıcı değil birleştiren söylevler var.

Net ve açık bir şekilde Türk’ten tarafı olduğunu ortaya koyamayanlar bizden oy isteyemez,bizleri temsil edemezler.

Bu açık çağrıya tüm taraflardan açık ve net cevap bekliyoruz ki bizler de bilelim,kimmiş bu Atatürkçüler,Türkçüler,Vatancılar Milliyetçiler?

Bu çağrıya kayıtsız kalan hiçbir lideri tanımıyoruz

Vatanımız ağrıyor beyler! ya ortaya çıkın,ya kenara çekilin!

Türk milleti gereğini yapacaktır!

Kayberen

30 yılı aşkın süredir sanayide çeşitli sektörlerde yöneticilik yapan ve halen otomotiv sektöründe çalışmaya devam eden köşe yazarı ve araştırmacı gazeteci. 2012 Anadolu üniversitesi İşletme mezunu ve halen Tarih bölümü aktif 3.sınıf öğrencisi.
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.