Yoğun bakımdan çıkan Ergün Poyraz ilk kez konuştu

Yoğun bakımdan çıkan Ergün Poyraz ilk kez Odatv’ye konuştu. Kendisine saldıranların PKK’lı, azmettiren kişinin de Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Gönel olduğunu söyledi.

Yoğun bakımdan çıkan Ergün Poyraz ilk kez konuştu
Yayınlama: 13.04.2022 16:33
A+
A-

Aydın Kuşadası’nda önceki gün saldırıya uğrayan Ergün Poyraz yoğun bakımdan çıktı. Saldırı sonrası ilk kez Odatv’ye konuştu. Ergün Poyraz “Bana saldıranlar PKK’lıdır. Bu saldırıyı da azmettiren Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Gönel’dir. Hepsinden şikayetçi olacağım” dedi.

‘BANA SALDIRAN PKK’LIDIR’

Ergün Poyraz kendisine düzenlenen saldırının arkasında yatan gerekçenin 750 bin tonluk mıcır ihalesi olduğunu iddia ederek şöyle konuştu: “Bana saldıran Turan Bagı PKK’lıdır. PKK’ya finansör sağlıyorlar. Bunlara belediye tarafından 750 bin ton mıcır ihalesi verdiler ve mıcırı almak için 300 gün süre tanınmış. Bu süre sonunda bu kişilerin 750 bin ton mıcırı teslim etmesi gerekiyordu. Bu adam (Turan Bagı) dört sene öncesine kadar bir firmada gece bekçisiydi. Gece bekçisi bir adam hemen bir firma kuruyor ve 750 bin ton mıcır ihalesi alıyor. Bugüne kadar bir kilo mıcır yapmıyor.”
Belediyeye verdiği dilekçelerin Turan Bagı’nın ofisinden çıktığını  ifade eden Ergün Poyraz, “Belediyeye bu şirket sahiplerinin PKK’lı olduğuna dair verdiğimiz dilekçeler bu kişilerin ofislerinde yapılan aramalarda çıktı. Benim verdiğimi dilekçelerden bu kişilerin haberi varmış. Buradan bu çıkar” diye konuştu.

BELEDİYEYE CEVAP VERDİ

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Gönel dün Odatv’ye yaptığı açıklamalarda Ergün Poyraz’ın kendileri aleyhinde yazdığı yazıların  nedeninin 2 yıl önce düzenlenen kitap fuarında Ergün Poyraz’ın istediği haksız talepleri karşılamadıkları için olduğunu söylemişti.
Ömer Gönel’in bu iddiasını da sorduğumuz Ergün Poyraz,” Bakın ben kitap fuarını yaptığımda belediye bir bardak çay vermedi. Şimdi yalan konuşuyor. O fuarda 302 bin lira para harcadıklarını söylemişler faaliyet raporunda. Ama o fuarda 302 kuruşluk harcama yapmadılar” diye yanıt verdi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.