Yorgun Türkiye – Nurdan Savaş Yazdı

Yorgun Türkiye – Nurdan Savaş Yazdı
Yayınlama: 29.03.2024 17:18
A+
A-

Seçimden sonra görünen o ki, seçim sonuçları tablosu gelecek genel seçimlerin öncü göstergesi olacak gibi..

Yükselen bir Zafer Partisi ve Y.Refah Partisi var.

Halk ekonominin ağır yükünden yorulmuş,işsizlik,enflasyon ve açlık sınırı altında maaşlı emekliler bir de üzerine sığınmacı ve kaçakların güvenlik vakaları,ülkemizde cirit atan ve çeşitli suç baronları vs…

İktidar karşısında halka güven verecek ve tüm bu olası olumsuzluklardan doğru strateji oluşturamayan seçim stratejisini İstanbul ve Ankara’da yoğunlaştırırken diğer illerde yaptığı aday seçimi de dahil taktik hatalarından üstelik iktidarını söylemleri halk da karşılık bulmuyorken gücenmiş,kırgın seçmenini toplayamayan ana muhalefet partisi CHP.

Y.Refah Partisi’nin AKP’ye şartlı olarak ortaya koyduğu OLDIRULAMAZ maddeler ile AKP içindeki rahatsız kesimin daha da rahatsız etmek ve kendisine çekerek AKP’den oy çalıp ve yükseliyorken genel seçimler üzerine taktik strateji kullanıyor.

Zafer partisi ısrarcı ve Azimli bir strateji ile İyi Parti içinde rahatsızlık duyanların oylarını kendinde toplarken gençliğinde gözdesi durumunda.
Genel seçimlerde daha da yükselen bir çerçevede ve 31 Mart’ta ilk kez oy kullanacak olan 1.032.610 genç ve bugün oy kullanamayıp genel seçimlerde oy kullanacak genç seçmenin nabzını tutabiliyor.

Ve bütün bunların farkındalığında oy kaybı olan ve adayları çok zayıf olduğu için sahaya inen ve canhıraş çalışan “Belediye ile Merkez işbirliği olmazsa hizmet alamazsın” şantajından, “Bu benim artık son seçimim” duygusallığına kadar tüm kartlarını açan AKP başkanı Erdoğan artık seçmenine güven vermiyor.

Böyle bir ahvalde gidiyoruz yerel seçimlere…

Türkiye yorgun,halk aç,iktidar yıpranmış,muhalefet parçalı.

Bakalım en iyi 1 Nisan şakasını kim yapacak?

 

30 yılı aşkın süredir sanayide çeşitli sektörlerde yöneticilik yapan ve halen otomotiv sektöründe çalışmaya devam eden köşe yazarı ve araştırmacı gazeteci. 2012 Anadolu üniversitesi İşletme mezunu ve halen Tarih bölümü aktif 3.sınıf öğrencisi.