Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek’ten dikkat çeken açıklamalar

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek’ten dikkat çeken açıklamalar
Yayınlama: 08.12.2022 14:18
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Özbek,AKP’nin ekonomik politikalarını eleştirirken “Bu büyük millete yakışan; Bir Yoksulluk bir ölüm değil,Başı dik, refah içinde ve huzurla yaşamaktır. ” ifadelerini kullandı.

Sevda Özbek açıklamasında şunları söyledi:

“Karacaoğlan demiş ki;
Nice sultanları tahttan indirdi
Nicesinin gül benzini soldurdu
Nicesini dönmez yola gönderdi
Bir ayrılık bir yoksulluk biri de ölüm
Yolsuzluklarıyla Türk halkını yoksulluğa mahkum eden AKP, bu halkı öldürüyor. Ama Büyük Türk Milleti’nin ümidi var. Müjde; Ülkenin değil, kendi bekasının peşinde savrularak dönülmez yola giren saray sultanı tahttan iniyor, az kaldı.

Her hafta İstanbul’un pazarlarını geziyorum. Yoksul kadınlarımız ümitsiz girdiği pazardan, ağlayarak çıkıyor. Tabii, akşam pazar kapanışında geliyor kadınlarımız pazara, fiyatlar belki daha ucuzlar diye. Geçen hafta bir annemizle konuştum pazarda. “100 lira ile geldim pazara kızım. Ne alacağımı bilemedim. Sabah okula giden çocuğuma 10 TL veremedim dedi.” Ayağındaki terlik yırtıktı. Ve ağlıyordu anlatırken. Pazar poşetleri boş. 4 kişilik bir ailenin alabildiği tek balıkla doymaya çalıştığı, pazara 100 TL ile çıkmak zorunda kalan ve hiçbir şey alamayan bir kadının “her şeyde gözümüz kalıyor ama alamıyoruz işte” dediği yoksulluk evresinde milletimiz.

Kadınlarımız korkulu, kadınlarımız kaygılı, kadınlarımız ümitsiz.

Peynirin kilosunun 200 TL’yi geçtiği, 1 litre sütün 25 TL olduğu bu günlerde, anneler evlatlarına süt, yoğurt ve peynir alamıyor. Türk çocukları gelişimleri için ihtiyaç duyduğu kalsiyumdan mahrum büyüyor. Yoksulluk kadınlarımızı sadaka ekonomisi ile mağdur ediyor.

Açlık sınırı 7786 TL olmuş, asgari ücreti 10.000 TL yaptığınızda o ailede yoksulluk bitecek mi?

Kadınlarımız; Ev işi, çocuk bakımı, çalışma, yaşlı bakımı derken, hayatlarının her geçen gün daha zorlaştığını ve endişe düzeylerinin sınır seviyesinde arttığını görüyoruz. Ailelerine yeterince ekonomik destek olamadıkları için suçluluk duyuyorlar.
İnsanlar işsiz, atanamıyorlar, büyük maddi sorunları manevi sorunlarını tetikliyor. Psikolojik şiddeti körüklenen insanlar birbirlerine zarar veriyor. Bir çoğu çaresizlik içinde intihara sürükleniyor. Sonuç; sadece gayri safi milli hasılamız değil, huzur hasılamızda yerlerde anlayacağınız.
Değerli basın mensupları,
Büyük Türk milletine; “Porsiyonları küçültün, 3 domates yerine 2 domates yiyin, harcamayı azaltın ve doğalgaz derecelerini bir iki derece düşürün” diyen saray sultanı, 1150 odalı sarayı, 1000 araçlık konvoyu, 1000 lerce koruması, 17 uçağı ve milyonlarca liralık temsil ağırlama giderlerinden neden tasarruf etmiyor. Çünkü tahttan ineceği dönmez yola girmiş bir kere, çıkamaz. Yoksullukla öldüremediğin bu büyük halk seçim sandığında seni tahtından indirecek.
Çakma muhalefet ne yapıyor bu arada. Göç Bakanlığı kurma çalışmaları. Millet ittifakının Suriye Büyük Sorumlusu Davutoğlu vermiştir herhalde bu fikri. Büyük Türk Milleti’nin şu an yaşadığı yoksulluğun en büyük sebebi sığınmacı ve kaçaklardır. Annelerimiz çocuklarımızın temel ihtiyaçlarını alamaz iken, 144 milyar dolar para harcadık sığınmacı ve kaçaklara. Her bir Türk bireyinin cebinden 31.000 TL çıkmış. Sordunuz mu kardeşim vatandaşa, rızan var mı, verelim mi diye? Millet rızasıyla çocuğuna 10 TL harçlık veremiyor okula gönderirken. Hala Göç Bakanlığı’ndan bahsediyorsunuz.
2022 Aralık ayındayız. Enflasyon yüzde 180. Fakirlik artmış, sosyal yardıma muhtaç insan sayısı artmış. Yoksul sayısı 20 milyon olmuş. Esnaf kan ağlıyor, mutfakta tencere kaynamıyor, insanlar ay sonunu getiremiyor. Saray sultanı hala Suriyelilere sosyal transfer sağlıyor. Ne kadar? Her bir Suriyeliye yılda 10.000 TL ve üzeri.
Türk insanı işsiz, Türk gençliği işsiz. Hatta emekliler bile çalışma çabası içine girmiş. Türk milleti gelirini kaybediyor. Alın terinin karşılığını zaten alamıyor. Devasa enflasyon karşısında artık direnemiyor. Hayat pahalılığı, Suriyelilere aktarılan kaynaklar ve sarayın pervasız harcamaları güzelim ülke insanının bütün ayarlarını bozdu. Türk halkı beslenemiyor, doymaya çalışıyor. O da pazara akşam giderse. Büyük Türk milleti mevcut düzen yüzünden kredi kartı, tüketici ve ihtiyaç kredileri ile ayı geçirmeye çalışıyor. Milleti borç batağıyla bankalara köle ettiler. Hayat pahalılığı, insanları asgari geçim düzeyinin altında yaşamaya mahkum etti. Saray sultanı ile birlikte 5’li çetesi her gün zenginleşirken, yoksulluk çeken halk hayat mücadelesini kaybetmek üzere.
Değerli basın mensupları,
Zafer Partisi bu yoksulluğa tek ümittir. Öncelikle ülkenin üzerindeki en büyük kambur olan sığınmacı ve kaçakları 1 yıl içerisinde gönderecek ve milyarlarca dolarlık tasarruf sağlayacağız. Kamunun itibar adına bütçeden yaptığı harcamaların tamamını keseceğiz. Yetimin/öksüzün hakkını, beyt-ül malı koruma altına alacağız. Kamuda tasarruf dönemine geçeceğiz. Milyarlarca dolarlık görev zararlarını kaldıracağız. Hiçbir işlevi olmayan İletişim Başkanlığı gibi kurum ve kuruluşları kapatacağız.
Türk devletini gerçek sahibine, Büyük Türk milletine geri vereceğiz. Türk milletinden çaldıklarınızı, Büyük Türk Milletine geri vereceğiz.
Çocuklarımız açlıkla ve gelecek kaygısı ile sınanırken, Türk halkı yoksulluktan kırılırken, yabancı vatandaşlara ve ülkelere yapılan yardımları keseceğiz. Kredi kartı ve krediler ile borç batağına sürüklenen küçük esnaf ve işletmelerimizin var olan borçlarının faizlerini tamamen kaldıracak ve borç anapara ödemelerini de öteleyeceğiz.
Ümidinizi yitirmeyin. Tarım ile, hayvancılık ile, sanayii ile, turizm ile, teknoloji ile, nitelikli ve zeki insan kaynağı ile, denizleri ile, madenleri ile, suyu ile, ormanları ile güzelim ülkemizin kendi kendine yetebildiği günler yakındır. Büyük Türk halkı ümitle Zafer’e hazırdır.
Değerli Yurttaşlar;
Saray sultanı Türk halkının tamamını hiçbir zaman sevmedi. Bunu biliyorduk. Ancak kendisine oy verenleri seviyordu. Artık fakir Türk halkını sevmiyor. Kendi zenginlerini ve Suriyeli sığınmacı ve kaçakları seviyor. Sizi Suriye’lilerin arkasında bekletiyor, ikinci sınıf görüyor.

Türk çocuklarının, Türk gençlerinin, Türk babalarının ve Türk annelerinin hak ettiği değerin bu olmadığını biliyoruz. Büyük Türk milleti tarih boyunca zorluklara göğüs germiş, son ana kadar sabretmiş ve mücadelesi ile iç/dış her düşmandan kurtulmuştur. Nice sultanları tahttan indirmiştir.
Bu büyük millete yakışan;
Bir Yoksulluk bir ölüm değil,
Başı dik, refah içinde ve huzurla yaşamaktır.”

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.