Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek:Utanması gerekenler yine utanmasalar da, biz onları görüyoruz!

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sevda Özbek:Utanması gerekenler yine utanmasalar da, biz onları görüyoruz!
Yayınlama: 20.02.2023 15:35
A+
A-

Türkiye Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki çifte depremlerle sarsıldı. 11 kenti vuran depremlerde on binlerce kişi evsiz kaldı.

Depremin 15.gününde AFAD’dan yapılan son açıklamaya göre depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 41 bin 156’ya yükseldiğini açıklanırken 105 bin 505 kişi ise yaralandığı belirtildi.

‘SEVDA ÖZBEK:DEPREM BİR DOĞAL AFETTİR ANCAK AFETLERİ YIKIMA DÖNÜŞTÜREN İHMAL, İHANET VE CEHALETTİR’

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı,Kadın, Çocuk ve Aile Politikaları Başkanı Sevda Özbek yazılı bir açıklama yaptı. Özbek yaptığı açıklamada “Deprem bir doğal afettir ancak afetleri yıkıma dönüştüren ihmal, ihanet ve cehalettir…” ifadelerini kullandı.

Sevda Özbek‘in yaptığı açıklama şöyle:

“Kadın yükselmezse alçalır vatan;
Samimi olamaz onsuz bir irfan.”
Diyor vatanperver şair Ziya Gökalp…

Toplumun en hassas, naif yapılı olmalarına rağmen en güçlü bireyleri olan kadınlar bilhassa anneler olarak bunca zaman zarfında yaşananlara sessiz kalmayan, kalmadığı için çeşitli şiddetle de maruz kalan vefakar, cefakar, üretken ve sabırlı annelerimiz, bacılarımız ve geleceğimiz kızlarımız ile yeni bir muasır medeniyeti inşası için çalışıyoruz.

Deprem bir doğal afettir ancak afetleri yıkıma dönüştüren ihmal, ihanet ve cehalettir…

Yaslı olduğumuz bu günlerde, binlerce masum vatandaşımızı kaybettik. Çocuklar, kundaktaki bebekler ve bizler onlarla yine pek çok erdemi nasıl taşıdıklarına şahit olduk… Kendinden önce sevdiklerini koruyan merhameti, adaleti, güveni, sadakati, cesareti, bilime güvenmeyi, vicdanı pek çok örnekleri ile insanlığı çocuklarımızdan öğrendik.

Utanması gerekenler yine utanmasalar da biz onları görüyoruz… İnsan olabilen insan kalabilen herkesi görüyoruz…

Kadınlarımız, lider ruhlu üreten asil kadınlarımızın bir anda bir arada olabilen tek yürek hareket eden bölgede yine kutlu bir mücadelenin ortasında dimdik ayakta kalmaya, fayda sağlamaya devam ediyor.

Topyekün seferber olmuş, fedakarca hizmet ederek yıkılmış kentleri ayağa kaldırmaya çalışıyor…

Geçmişte olduğu gibi…

Gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerin ve insanlık tarihinin bel kemiği olan kadınlarımız toplum huzuru ve refahı için birlikte hareket ederek, derin ve ses getirecek uyanışların önde gelen temsilcilerinden olacaktır.

Toplum huzuru ve refahı tıpkı bir annenin şefkati ve merhametine muhtaç vaziyettedir. Temel problemlerimizin kaynağı olan üretime katkı da daima olduğu gibi devam edecek ve bundan sonra da devletin tüm işleyiş mekanizmalarında hassasiyetlerimizi, kutsallarımızı ve dahi vatanı korumada, öncü neferler olacaktır.

Eğitim konuları başta olmak üzere, sosyal ve kültürel ve ticari vb. her alanda doğru, dürüst, ahlaklı, erdemli ve adaletli bireyler olarak varlıklarını idame ettirerek, toplumun gelişmesine gözle görülebilir ölçüde artan bir ivme ile katkıda bulunacaklardır.

Kadınlarımız  zeki, çevik, çalışkan ve vefalı her bir vatan evladına kendisini gözünü kırpmadan adayabilecek adanmışlığa ve yüce gönül hizmetine sahiptir.

Yurt genelinde başta olmak üzere, insanlık tarihinde yeni gönüllerin fethine, yeni medeniyetlere ışık olacak tüm kadınlarımızı, her nerede olurlarsa olsunlar, bulundukları mevki, makam, yuvaları dahi vatanımızın her sathında bu yüce ve asil davaya, topluma hizmet vazifesine, yeni bir muasır medeniyet inşaasına davet ediyorum…

Bu dava hepimizin, dirlik ve beraberliğin sembolü kadınlarımızın her alanda bütünleyici unsurlarının farkına varıp harekete geçmelerini tüm kalbimle diliyorum…

Güçlü kadınlar ile zafere adım adım…Haydi kadınlar yeni umutlar bizlerin emekleri ve fedakarlıklarıyla yeniden yeşerecek! Yeter ki inanın ve harekete geçmek için artık beklemeyin! Vakit birlikte hareket etme vaktidir.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.