Zelenski’den esir duyurusu: Bugüne kadar 300 Ukraynalı evine döndü

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rusya’nın ülkesinde savaş başlattığı 24 Şubat’tan bu yana toplam bin 300’den fazla Ukraynalı askeri personelin Rus esaretinden kurtulduğunu duyurdu. Zelenski gece saatlerinde Telegram hesabından paylaştığı …

Zelenski’den esir duyurusu: Bugüne kadar 300 Ukraynalı evine döndü
Yayınlama: 02.12.2022 14:03
A+
A-

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rusya’nın ülkesinde savaş başlattığı 24 Şubat’tan bu yana toplam bin 300’den fazla Ukraynalı askeri personelin Rus esaretinden kurtulduğunu duyurdu.

Zelenski gece saatlerinde Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajında, Ukrayna’da Rusya’ya karşı savaşın devam ettiğini hatırlattı.

En son 1 Aralık’ta Rusya ile yaptıkları esir takasıyla 50 Ukraynalı askeri personelin evlerine döndüğünü kaydeden Zelenski, şimdiye kadar toplam bin 300’den fazla Ukraynalının Rus esaretinden kurtulduğunu bildirdi. Zelenski, “Hepsini geri getirelim. Ukrayna’nın tamamı özgür olacak. Tüm Ukraynalılar evde olacak” dedi.

Rus gizli servislerine karşı toplantı

Ukrayna’da din hizmetleri kurumlarında Rus gizli servislerinin yetkisinin azaltılması için güvenlik güçleri ile toplantı düzenlediklerini kaydeden Zelenski, şöyle devam etti: “Ulusal güvenliği sağlamaktan sorumlu tüm kurumlar, Rus özel servislerinin Ukrayna’nın dini ortamındaki yıkıcı faaliyetlerini tespit etmek ve bunlara karşı uygulanacak önlemleri güçlendirmelidir. Ve kişisel yaptırımlara başvurun. İsimler yakında açıklanacak.” (HALK TV)

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.