Adnan Koç İYİ Partiden İzmir Milletvekili (A) Adayı Oluyor

Adnan Koç İYİ Partiden İzmir Milletvekili (A) Adayı Oluyor
Yayınlama: 15.03.2023 19:30
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs Pazar günü yapılacak. 36 siyasi partinin katılmaya hak kazandığı seçimler için milletvekili aday adaylığı başvuru süreci de başladı.

14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için aday adayı olmak isteyenlerin başvurularının yapılabilmesi amacıyla İYİ parti genel merkezinde kayıt kabul masaları kuruldu.

İYİ Partide bugün başlayan aday adaylığı başvuruları, 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 19.00’a kadar devam edecek. Haber merkezimize açıklama yapan Parti yöneticisi aday adaylığı için yoğun bir başvurunun olduğunu söyledi.

ADNAN KOÇ İZMİR’DEN (A) ADAY OLUYOR

İzmir siyasetinin ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden, 5 dönem üst üste İzmir Ticaret Odası(İZTO) meclis üyeliği yapan ve İZTO meclis üyeliği devam eden, geçmiş dönem İYİ parti İzmir il yönetim kurulu üyesi ve  üst kurul delegesi Adnan Koç‘unda 28.dönem milletvekili seçimlerinde İYİ  Partiden (a) aday olacağı öğrenildi.

Adnan Koç daha önce haber merkezimize yaptığı açıklamada ““Bu ucube sistemden kurtulmak için   sayın genel başkanım Meral Akşener in talimatları gereğince,halkımızla birlikte sahada olup İYİ Partiyi  el ele birinci Parti ve Sayın Meral Aksener‘i Başbakan yapmak için çalışmak, çalışmak, çok çalışmak ve bunu emir ve talimat kabul etmek benim ilk  önceliğim”” ifadelerini kullanmıştı

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi