ATA İttifakı ortağı AP Genel Başkanı Vecdet Öz’den dikkat çeken açıklama

ATA İttifakı ortağı AP Genel Başkanı Vecdet Öz’den dikkat çeken açıklama
Yayınlama: 06.04.2023 16:59
A+
A-

Toplumun büyük bir algı yönetimiyle ve oyları bölmeyelim mottosuyla ikna edildiği iki kutuplu siyaset iki ucu kirli bir değnektir.

Batının Türkiye’ye felaketten önceki son dayatması ve ölümü gösterip sıtmaya razı etme girişimidir. Amiyane tabirle yazı da gelse tura da gelse sonunda kazanan taraf emperyalizm olacaktır.

Nihai hedef ise genelde federasyon, yerelde özerklik ve kurulacak bir Kürt devletidir. Bir tarafta HDP/PKK’ya, diğer tarafta ise HÜDA-PAR/Hizbullah’a muhtaç edilmiş siyasi yapılanma bu amacın vahim bir tezahürüdür.

Maalesef ki toplum halen uykuda ve ne yaptığını bilmeden iki uçlu bir oyuna figüran edilmektedir.

ATA İTTİFAKI çatısı altında toplanmış olan Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçileri bunun farkındadır ve “Kuvâ-yi Milliye Ruhu” ile yürüttükleri “Yeniden Müdafaa-i Hukuk Mücadelesi” her türlü eleştiriye rağmen toplum uyanana dek sürecektir. Bu böyle biline..

Vecdet Öz 1959 yılında Samsun'un Çarşamba ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Samsun'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde yüksek lisans tahsili gören Öz, doktorasını aynı üniversitenin Adli Tıp Enstitüsü'nde tamamlamıştır.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde akademisyenlik görevi üstlenmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2015'te ise 2009'da kapanan Adalet Partisi'ni kurmuştur. O zamandan bu yana partinin genel başkanlığını yürütmektedir