Atatürk düşmanlarıyla saadet kurulmaz | Vecdet Öz yazdı

Atatürk düşmanlarıyla saadet kurulmaz | Vecdet Öz yazdı
Yayınlama: 08.04.2023 17:54
A+
A-

Atatürk’ün indirilen hak dine sahip çıkması, uydurulan batıl dine karşı verdiği mücadele kendisini daha o günlerde emperyal maşası din tacirinin hedefi haline getirmiştir..

Diyanet işleri başkanlığını kurması, Kur’an-ı Kerim’i anlaşılır kılma gayreti ve laikliği tesis ederek din istismarına karşı sert kanuni tedbirler almış olması bu düşmanlığı günümüze kadar artırarak taşımıştır..

Atatürk, din düşmanı değil bilakis her zaman istismarcı din düşmanı yobazın korkulu rüyası olmuştur..

Bu yüzdendir ki günümüzdeki en büyük tehlike, Atatürk’ün yolundan saparak bu mücadeleyi inkıtaya uğratmış ve şahsi ikbali uğruna arkasını ezeli istismarcılara dayamış olan sözde Atatürkçü siyasetçilerle onlara kanmış iyi niyetli seçmendir..

ATA İTTİFAKI bu gerçeğin farkında olan, hiçbir oy kaygısı taşımayan ve bu gidişata dur diyecek olan bir Müdafaa-i Hukuk hareketidir; Modern Atatürk Türkiye’sinin, laik, demokratik bir sosyal hukuk devletinin yegane teminatı ve Cumhuriyet’in bekçisidir.. Tüm vatandaşlarımızın bu davaya destek vermesi ulvi ve milli bir vazifedir..

Vecdet Öz 1959 yılında Samsun'un Çarşamba ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Samsun'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde yüksek lisans tahsili gören Öz, doktorasını aynı üniversitenin Adli Tıp Enstitüsü'nde tamamlamıştır.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde akademisyenlik görevi üstlenmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2015'te ise 2009'da kapanan Adalet Partisi'ni kurmuştur. O zamandan bu yana partinin genel başkanlığını yürütmektedir