Babacan’a İYİ Parti’den tepki

Ali Babacan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Herkesin kendini bu ülkenin eşit ve özgür vatandaşı hissetmesi, güçlü bir vatandaşlık anlayışının hakim kılınmasıyla mümkündür. Anayasamızın 66. maddesini, çağımızın gereği olarak, kapsayıcı …

Babacan’a İYİ Parti’den tepki
Yayınlama: 03.01.2023 16:10
Düzenleme: 03.01.2023 16:13
A+
A-

Ali Babacan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Herkesin kendini bu ülkenin eşit ve özgür vatandaşı hissetmesi, güçlü bir vatandaşlık anlayışının hakim kılınmasıyla mümkündür. Anayasamızın 66. maddesini, çağımızın gereği olarak, kapsayıcı bir anlayışla yeniden ele almayı teklif ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Bugün basın açıklaması yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu bu açıklamaların kendilerini bağlamadığını, 6’lı masadan ortak çıkan proje ve taslaklarda da böyle bir ifadenin yer almadığını söyledi.

BABACAN’A ÜMİT ÖZDAĞ DA TEPKİ GÖSTERDİ
Ali Babacan’ın bu çıkışına en büyük tepkiyi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ gösterdi. Ümit Özdağ sosyal medya hesabından, “Bu muhalefete muhalefet edeceğiz. Atatürk Cumhuriyetini yıkmak isteyen iktidara da muhalefete de karşı çıkarız, mücadele ederiz. Asıl kendisini sorgulaması gereken Atatürkçüyüm, Türk milliyetçisiyim diyerek bunlar ile yol yürüyenlerdir.Saray rejimine karşı mücadele Zafer ile olur” dedi.
FETÖ’nün Balyoz kumpası mağduru Musta Önsel de Ali Babacan’a sert tepki gösterenler arasındaydı. Mustafa Önsel “Babacan’ın bugün dediklerini dinlediniz mi? Ne mi dedi? Boşverin! Ne desek boş!
Boş, bomboş” diye yazdı.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.