Bir İsrailli bunu Kuran’a yapsaydı ne olurdu?

Bir İsrailli bunu Kuran’a yapsaydı ne olurdu?
Yayınlama: 26.04.2022 17:58
A+
A-

İsrail Dış İşleri Bakanı Yair Lapid Twitter’da Tik Tok ‘ta dolaşan bir video’yu Yabancı basın mensuplarına gösterdi ve şunları dedi:

“Bir İsrailli bunu Kuran’a veya Hz. Muhammed’in bir resmine yapsaydı ne olurdu?

Bugün yabancı gazetecilere özel bir brifingde gösterdim, İsrail’de çalışan Filistinli bir işçinin işyerinde bulduğu bir mezuzayı yok ettiği internette yayınlanan bir videoyu düzenledim. Asıl meselemiz ahlakı tebliğ etmek…”

Bu haberde belirtilmek istenen Nefret dalgasının ne denli büyümekte olduğunu anlatmaktgır. Tehlike kapıdadır. Bunu önlemek herkesin görevidir.

Bu arada MEZUZA nedir anlatmak lazım.

Her Yahudim evinin kapısında içinde  bir dua yazısı bulunan bir semboldür. Yahudiler  içinde Allah isminin  bulunduğu ve İslam’daki karınca duasının bir bezerfi olarak tarif edebileceğim bir yazılı duadır. Yahudiler  ev’e girip çıktıklarında bub Mezua’yı öperler ve işlerinin rast gitmesini çıktıkları yoldan selametle dönmeleri içinde Allah’a dua etmiş olurlar.

Mezuza içindeki yazılı metin el yazması olup duanın adı SHEMA YISRAEL duasıdır.

Mezuza’nın  dış kapları çok değişik model ve malzemeden yapılmakta adeta bir sanat koleksiyonu gibidir ve herkesin zevkine ve mali olanaklarına göre de mezuza bulmak mümkündür.

İsrailli Türk Gazeteci