Bu bilgi ekonomistler ve muhalefet partilerinde bile yok | Murat Selamoğlu Yazdı

Bu bilgi ekonomistler ve muhalefet partilerinde bile yok | Murat Selamoğlu Yazdı
Yayınlama: 16.07.2023 22:45
A+
A-

Zamlara, vergi artışlarına neden şaşıyoruz anlamıyorum.

Ekonominin çöktüğünü, devletin kasasının tam takır olduğunu beşikteki bebe bile biliyordu.

Birde üstüne seçimi kazanmak için bol kepçeden yapılan vaatler vardı. Bu paraları Cumhurbaşkanı Erdoğan aldığı 140 bin TL gibi mütevazi maaşı ile ödeyecek değildi ya…

Tabi ki zamlar ve yeni vergiler, var olan vergilerde artışlar gelecekti.

Geldi de…

Yukarıda yazdıklarım hepimizin bildikleri.

Birde ekonomistlerin ve muhalefetin bile bilmedikleri var.

Falcı bir arkadaşım var. Adı ‘TaruM’.

Bugüne kadar ne dediyse çıktı. Misal, Kılıçdaroğlu’nu anket firmalarının kazanacaksın diye kandırdığında o kaybedeceğini adaylığının açıklandığı ilk gün söylemiş, Akşener’in büyük bir hiddetle kalktığı masaya kuzu kuzu tekrar oturacağını da bilmişti.

Yapılan zamlar ve vergi artışları sonrası ülkenin yakın geleceği ile ilgili falına baktırmak için kendisine gittim.

Ve birçok müjdeyi bir arada verdi.

Bende sizi biraz mutlu etmek adına kehanetlerinin bir kısmını paylaşmak istedim.

Bakın neler söyledi:

  • 15 Ekim’den itibaren zamlar sona erecek, indirimler başlayacak.
  • 29 Ekim 2023’te yani cumhuriyetimizin 100. yılında Cumhurbaşkanımız asrın müjdesi olarak ülkemizin dört bir yanından doğalgaz ve petrol fışkırdığını açıklayacak, petrol ve doğalgazın çıkartılması sonrası en geç Şubat bilemediniz mart ayında konutlarda 500 m3 doğalgaz bedava olurken arabası olan herkese 50 litre akaryakıt hediye edilecek.(Bireysel kullanıcılar için 50, şirket araçlarına 25 litre)
  • TOGG’un Limuzin versiyonu Şubat 2024 başında trafikte yerini alacak ve Cumhurbaşkanımız menzili 2500 km olan en dolu modelini yani TOGG TX 1923 LONG’u makam aracı olarak kullanmaya başlayacak, bakanlarda LONG olmayan modelini kullanacaklar, ayrıca dünya ülkelerinin verdiği 100 bin TOGG siparişinin sevkiyatı başlayacak. TOGG 2024’ün dünya markası olacak ve dünyada yılın en iyi SUV’u seçilecek.
  • İlk Türk astronot ,milli ve yerli üretim uzay aracı ile Şubat 2024 ortalarında Ay’a ayak basacak.(Fırlatma için hava şartları uygun olursa)
  • Asgari ücret ocak 2024’te 20 bin TL olacak,  memura %60,emekliye Temmuz 2023’te az zam verildiği için %70 zam yapılacak.Ayrıca emeklilik yaşı 32 olurken,dini bayramlarda emekliye verilen ikramiye çalışanlara da verilecek ve tam 10 bin tl olacak.
  • Kasım 2023 tarihinden itibaren enflasyonda büyük düşüş başlayacak. TUİK Mart 2024’te enflasyonun tek haneli rakamlara düştüğünü açıklayacak.
  • Şubat 2024’ten itibaren dolar ve euro’da büyük düşüşler olacak.

Falcı ‘TaruM’ bunları anlatırken araya girdim, ‘tamam Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını, Akşener’in tekrar kuzu kuzu o masaya döneceğini ve bugün yaşanan zamları falan bildin ama bu kadar da sallanmaz ki kardeşim,kim İnanır buna’ dedim.

Falcı ‘TaruM’ biraz kızgın bir ses tonuyla ‘Kim inanır buna’ sözüme gönderme yaparak hiç sevmediğim bir espri cümlesiyle “Kadir İNANIR’ dedi ve devam etti:

‘ Bak Murat bu ülkede hamsinin kavağa bile çıkacağına inanan ve üstüne birde balık hafızalı olan bir çok insan var. Sen bilmiyor musun Mart 2024’te yerel seçim olduğunu. Sen bilmiyor musun Sayın Cumhurbaşkanının  kaybedilen Ankara ve İstanbul belediyesini almak ve diğer yerlerde de kazanmak için elinden gelen her şeyi yapacağını…Az öncede dedim ya.bu toplum balık hafızalı bugün yapılan zamları, artan vergileri falan hep unuturlar ve bu kehanetimdeki her şeye inanır yerel seçimlerde gider AKP adayına mührü basarlar. En büyük tepkiyi tepkisizlik olarak gören muhalefet oldukça kusura bakma ama Atı alan yine Üsküdarı geçer…Bu yazdıklarımı bilmek içinde falcı olmaya da gerek yok.Son 21 yıldır kazanılan seçimler öncesi verilen vaatlere ,söylenen sözlere bak ne demek istediğimi anlayacaksın…’

Değerli okuyucular,yıllar önce Damat Berat Albayrak’ın ,AKP’li bir seçmenin, “Valla Ak Parti’ye o kadar güveniyoruz ki Sayın Bakanım. Cumhurbaşkanımız çıksa, şuradan Ay’a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, Vallahi inanırız”” dediğini anlattığı gün aklıma gelince  falcı ‘TaruM’un çok haklı olduğunu karar verdim.

Malum balık hafızalı bir toplumuz ve basiretsiz bir muhalefetimiz var. Ülke her noktada yangın yeriyken muhalefet hala parti içi sorunlarla gündemi meşgul edip ortada çelik çomak oynuyor ve Erdoğan hep kazanıyor, bu gidişle yine kazanacak…

Bizde bu kehanetlerin gerçek oluşunu sessizce izlemeye devam edeceğiz…

Medya Siyaset Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni. İş İnsanı