Citroen C5 X en iyi büyük hacimli otomobil seçildi

Citroen C5 X, sadece kadın otomotiv uzmanların yer aldığı uluslararası bir jüriden oluşan WWCOTY (Kadınlar Dünyası’nda Yılın Otomobili) tarafından “En İyi Büyük Hacimli Otomobil” ödülüne layık görüldü.

Citroen C5 X en iyi büyük hacimli otomobil seçildi
Yayınlama: 07.03.2023 07:35
A+
A-

Citroen C5 X, 5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisinden oluşan ve tamamı kadınlardan oluşan Kadınlar Dünyası’nda Yılın Otomobili (WWCOTY) jürisi tarafından “En İyi Büyük Hacimli Otomobil” kategorisinin en iyisi seçildi. C5 X, WWCOTY’nin “Büyük Ödül”ü için son turda sınıflarında diğer beş kazanan modelle yarışacak. Büyük ödülü kazanan model ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açıklanacak.

Avrupa’da 2022’de lansmanı yapılan Citroen C5 X, yüzde 60 şarj edilebilir ürün karması ile markanın elektrikliye geçiş hamlesini destekliyor. Model yelpazesindeki hibrit oranı, ürün gamına eklenen yeni hibrit versiyon, 180 e-EAT8 Plug-in Hybrid ile daha da artıyor.

KADINLAR DÜNYASI’NDA YILIN OTOMOBİLİ

WWCOTY, 2009 yılında Sandy Myhre tarafından otomotiv dünyasındaki kadınların, pazara sunulan modellerle ilgili vizyonlarını ifade etmelerine olanak sağlamak için kuruldu.

Kadınlar, kendi başlarına karar verici olmadıklarında otomobil satın almada önemli bir rol oynuyor. Bir otomobilin güçlü ve zayıf yanları hakkında farklı görüşlere sahipler.

5 kıtada 45 ülkeden 63 otomotiv gazetecisinden oluşan ve tamamı kadınlardan oluşan jüri; Büyük Hacimli Otomobil, Performans Otomobili, Şehir Otomobili, Büyük SUV, 4X4 ve Aile SUV’u olmak üzere 6 kategoride en iyi otomobilleri seçiyor.

Kazanan araçlar, güvenlik, sürüş, konfor, teknoloji, tasarım, verimlilik, çevresel etki ve ödenen paranın karşılığı açısından kendi kategorilerinde mükemmelliği temsil ediyor. 

KAYNAK:CUMHURİYET

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.