DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy’dan Medya Siyaset TV’de Dikkat Çeken Açıklamalar

DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy’dan Medya Siyaset TV’de Dikkat Çeken Açıklamalar
Yayınlama: 20.12.2023 20:04
A+
A-

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, yayın grubumuz üyesi Medya Siyaset TV YouTube kanalında  Genel Yayın Koordinatörümüz Hatice Topçu’nun ‘Düşünce Ekseni’ programa konuk oldu.Ülkemizde yaşanan siyasi,ekonomik konularda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Aksoy Sığınmacılar sorununa dikkat çekti.

“Nasıl Bir İhanetin İçindeyiz?” konulu programda Hatice Topçu’nun İstanbul’da kuryelik yapan ve Fatih ilçesinde Somalı liderinin oğlu Muhammed Hassan Shekh’ın kullandığı aracın motoruna çarpmasıyla hayatını kaybetmesi sonrasında yaşananlar ilgili soruya verdiği cevapta şunları söyledi

Derhal Somali ile diplomatik ilişkiler askıya alınmalı.”diyerek:“Bu Türkiye’de vatandaşın değerini göstermek bakımından çok önemli ama ne yazık ki süreçte yaşananlar bunun böyle olmadığını gösterdi. AKP’nin gücü Somali’ye bile yetmedi. dedi.”

Programda HÜDAPAR’ın Bingöl’de düzenlediği Filistin Mitingi, Milli Eğitim Bakanı’nın Bütçe görüşmelerinde sorulan bir soruya verdiği tarikat ve cemaatler ile protokol imzaladık açıklaması, Şeyh Said’in İsminin Diyarbakır’da bir bulvara verilmesi konuları ve ülke siyasetinin içinde bulunduğu durum değerlendirildi.

Aksoy, DP’nin yerel seçimler konusunda izleyeceği politikalar sorusunu ise:“DP olarak seçime kendi adaylarımızla gireceğiz ve bazı yerlerde işbirliği yapacağız”şeklinde yanıtladı.

İŞTE O AÇIKALAMALAR:

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi