DP Genel Başkanı Gültekin Uysal EYT açıklamasında seçim tarihi verdi

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) yönelik düzenlemeye ilişkin, “EYT ile ilgili verilen karar, bir hakkın teslimidir… Darısı, AKP tarafından hukuksuzluk icat edilerek hakkı yenen herkese” dedi. Uysal açıklamasının devamında seçim tarihi verdi.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal EYT açıklamasında seçim tarihi verdi
Yayınlama: 28.12.2022 23:12
Düzenleme: 28.12.2022 23:19
A+
A-

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT’lilere yönelik düzenlemeden 2 milyon 250 bin kişinin yararlanacağını ve herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacağını açıklamasının ardından bugün sosyal medya hesabında bir paylaşım yaptı.

Uysal’ın paylaşımı şöyle:

“EYT ile ilgili verilen karar, bir hakkın teslimidir. Emeklilikte yaşa takılıp bunca süredir sıkıntı yaşayan vatandaşlarımıza kararın hayırlı olmasını dilerim. İktidarın da hakkını teslim edelim; teşekkür ediyoruz. Darısı, AKP tarafından hukuksuzluk icat edilerek hakkı yenen herkese.

EYT’lilerin hakkını gündeme taşıyan sivil inisiyatiflere, ana muhalefetten başlayarak tüm muhalefet partilerine ve desteklerini esirgemeyen medya kuruluşları, basın mensupları ve hakkı hukuku dert edinen herkese teşekkür ediyorum.”

Uysal açıklamasının devamında, “Sn. Erdoğan’ın tüm adımları seçime ayarlı. 30 Nisan’da seçim yapmak için tüm ayarlama, lütuf, taktik hamleler! Nafile çabalar tabii ki!” dedi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.