DP Lideri Gültekin Uysal adayımız Kılıçdaroğlu dedi

DP Lideri Gültekin Uysal adayımız Kılıçdaroğlu dedi
Yayınlama: 24.02.2023 18:55
A+
A-

Altılı Masa 2 Mart’ta yeniden bir araya geliyor. Liderler bugüne kadar yol haritası üzerinde çalıştılar ama Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ilk kez bu toplantıda ele alınacak.

Bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve DP Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldıkları canlı yayınlarda altı masanın Cumhurbaşkanı adayı üzerinde açıklamalarda bulundu.

FOX TV yayınına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kulislerde öne çıkan isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu soruldu.

”KARARLARIMIZI HIZLI BİR ŞEKİLDE ALMAMIZ GEREKİYOR”

Yapılacak toplantıda bunun yolunun ve yönteminin konuşulacağını belirten Meral Akşener, ”Bu konuda kararlarımızı hızlı bir şekilde almamız gerekiyor. Aldığımız bilgiler 14 Mayıs’ta bu seçimleri yapacağına dair. Biz eğer 6 Nisan öncesinde seçim kararı alınırsa buna oy vereceğimizi söylemiştik. 14 Mayıs’ta yetiştireceğiz diyorlarsa yetiştirmeliler. Erdoğan 14 Mayıs diyorsa kararı kendisi almalı.” dedi.

Akşener, ”Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da adayın ortak belirleneceğini beyan etti. Sayın Bülent Kuşoğlu ile başlayan sözler var. Bu masanın sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için kurulduğu yönünde ve bunu tekzip eden olmadı. Bu kadul gören bir durumsa o zaman rol icabı kurulmuş bir masa olur. Benim bilgim içinde bu masa noter görevi görmeyecek.” açıklamasını da sözlerine ekledi.

“UYSAL:ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU” 

Akşener’in bu açıklamalarından kısa bir süre sonra DP Genel Başkanı Gültekin Uysal gazeteci Nevşin Mengü’nün YOUTUBE kanalına konuk oldu.

Uysal,Nevşin Mengü’nün ‘sizin tavrınız Kılıçdaroğlu’nun aday olması yönünde mi’ sorusuna verdiği cevapta, 2 Mart’taki toplantıda muhalefetin adayını belirlemesi gerektiğini, kendilerine göre doğru ismin Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.