Ekrem İmamoğlu’ndan çağrı : Bayrağını al, Beşiktaş’a gel

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da dün akşam Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları arasında oynanacak Süper Kupa maçında sahaya Atatürk tişörtü ve Ulu Önder’in sözlerinin yer aldığı pankartla çıkmalarına izin verilmeyince kulüpler oynamama kararı aldı. Türkiye’yi kenetleyen bu olayın ardından, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan çağrı yaptı.

Ekrem İmamoğlu’ndan çağrı : Bayrağını al, Beşiktaş’a gel
Yayınlama: 30.12.2023 15:29
A+
A-

Süper Kupa maçına Atatürk tişörtleri ve Ulu Önder’in sözleriyle çıkılmasına engel olunması üzerine Suudi Arabistan’da sahaya çıkmayan Fenerbahçe ve Galatasaray takımları yurda döndü.

Müsabakanın ileri bir tarihe ertelenmesinin ardından Galatasaray İstanbul Havalimanı’na, Fenerbahçe ise Sabiha Gökçen Havalimanı’na sabaha karşı iniş yaptı.

Çok sayıda yurttaş ve futbolseverle spor kulüplerini havalimanlarında karşıladı.

İMAMOĞLU: BAYRAĞINI AL, BEŞİKTAŞ’A GEL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yenilenen Beşiktaş Barbaros Meydanı ve Barbaros Bulvarı’nın açılış törenine tüm taraftarları davet etti.

İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “İstanbulluları, bugün saat 15.00’te Türk Bayrakları, Atatürk resimleri ve spor kulüplerimizin bayraklarıyla Beşiktaş Barbaros Meydanı’na davet ediyorum” dedi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi