Murat Yetkin: Erdoğan,  Altılı Masa’dan korkusunu açığa vurmaya başladı

Gazeteci- yazar Murat Yetkin, “Hayır, sadece reddedilme ihtimalinin yüksek olduğunu bile bile İYİ Parti lideri Meral Akşener’e “Masadan ayrıl …

Murat Yetkin: Erdoğan,  Altılı Masa’dan korkusunu açığa vurmaya başladı
Yayınlama: 18.11.2022 12:38
Düzenleme: 18.11.2022 12:43
A+
A-

Gazeteci- yazar Murat Yetkin, “Hayır, sadece reddedilme ihtimalinin yüksek olduğunu bile bile İYİ Parti lideri Meral Akşener’e “Masadan ayrıl” teklifini yaptığı için değil. Aynı beyan içinde “Haziran’dan sonra” Suriye’deki Esad rejimiyle temas kurabileceği sözleri nedeniyle de. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ilk kez Endonezya’daki G20 zirvesinden dönüşünde 2023 seçimini kaybedebileceği ve son aylarda patinaj görüntüsü sergileyen Altılı Masa’dan endişesini açığa vurmaya başladı.” Görüşünü savundu.

Yetkin yazısında, “Erdoğan’ın Akşener’e “Gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirme” teklifi akla ilk anda üç şey getiriyordu: 1- Anayasa değişikliği için HDP ile kurulan temasın MHP kayasına çarpıp geri teptiğini,  2- MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Akşener’e daha önce yaptığı “Evine dön” çağrısını,  3- Erdoğan’ın Altılı Masa’nın bölünmesini, seçimi kazanmanın garantisi gördüğünü.” ifadesini kullandı.

KAYNAK:T24

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.