Gazeteci Bahar Feyzan açıkladı: ‘CHP KRT TV’yi de Finanse Ediyormuş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’in, Halk TV ile sözleşmelerinin feshi sonrası yaptığı “Başka kanallarda da sözleşme yaptık ama detay açıklayamam” sözleri sonrası CHP’nin hangi kanallarla anlaşma yaptığı merak konusu oldu. Gazeteci Bahar Feyzan, partinin KRT TV ile de anlaşma yaptığını iddia etti.

Gazeteci Bahar Feyzan açıkladı: ‘CHP KRT TV’yi de Finanse Ediyormuş
Yayınlama: 26.07.2023 22:15
Düzenleme: 26.07.2023 22:42
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, CHP ile Halk TV arasında yapılan anlaşmanın tek taraflı feshedildiğini duyurmuştu. Fesih haberinin duyurulmasıyla ortaya çıkan “anlaşma” ise tepkilere neden olmuştu.

Konuya ilişkin Habertürk canlı yayınında konuşan Erdem, Mehmet Akif Ersoy’un “Halk TV ile anlaşma yapmışsınız. Bu normal mi?” sorusuna “İsveç’te değil ama Türkiye’de normal. İngiltere’de değil ama Türkiye’de normal” şeklinde yanıt vermişti. Eren Erdem, “Başka kanallarla da anlaşma var mı?” sorusuna ise “Var. Hangi kanal olduğunu söylemem uygun olmaz, o özel. Türkiye’de normal evet ama onlarla aramızda bir anlaşma var. Taraf olarak paylaşmamızı istemeyebilirler. Gizli değil” cevabını vermişti.

Eren Erdem’in yaptığı açıklamanın ardından, CHP’nin hangi kanallarla anlaşma yaptığı merak konusu oldu. Konuya ilişkin gazeteci Bahar Feyzan‘dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Feyzan, CHP’nin KRT TV ile bir anlaşmasının olduğunu ileri sürdü.

ifadelerini kullanan Bahar Feyzan’ın paylaştığı ilgili görselde ise şu ifadeler yer aldı:

ANKA ve KRT TV, her ay düzenli olarak yükümlülüklerini yerine getiren ve mali olarak denetim altında bulunan kuruluşlardır. İlgili şirketlerin bilançolarından da CHP ile olan ilişkileri net bir biçimde görülebilmektedir.”

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.