Göztepe – Altay maçındaki olaylara ilişkin 19 şüpheliye tutuklama kararı

Son dakika… Göztepe ile Altay arasında oynanan karşılaşmada çıkan olaylar sebebiyle gözaltına alınan 19 şüpheli tutuklandı.

Göztepe – Altay maçındaki olaylara ilişkin 19 şüpheliye tutuklama kararı
Yayınlama: 30.11.2022 21:41
Düzenleme: 30.11.2022 21:47
A+
A-

İzmir’de Göztepe ile Altay arasındaki maçta çıkan olaylar sebebiyle gözaltına alınan şüphelilerin savcılıktaki işlemleri sürüyor. İfadelerini alan savcı, işaret fişeğini atan F.E’yi ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan, 18 şüpheliyi ise ‘kasten öldürmeye teşebbüse iştirak’ suçundan tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk etti.

Mahkemede şüphelilerden Furkan Ersanlı, Dinçer Demir, Kahraman Erdemir, Efe Yeşilova, Hüseyin Çelikdemir, Muhammet Emre Karaca, Anıl Gügercin, Hakan Keçiyatağı, Mert Yiyit, Serkan Holar, Çağdaş Kurt, Egehan Eygi, Anıl Bayır, Şakir Perçin, Özgür Uçak, Ümit Taş, Turgay Gülmez, Gökçen Atacan Aksoy ve Eren Karaca tutuklanarak cezaevine gönderildi. U.M.K, F.Ö, Y.A, N.A.D. ve F.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAVCILIKTA İFADE VERDİLER 

Göztepe ile Altay arasında oynanan karşılaşmada çıkan olaylarla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 28 şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Dosyayı inceleyen Cumhuriyet Savcısı Ayhan Yılmaz, 19 şüpheliyi tutuklanma, 5 şüpheliyi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılması amacıyla nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti. 4 şüpheli ise savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

AMBULANS GÖREVLİLERİ ÇANTALARI ÇÖP KUTUSUNA SAKLAMIŞ 

KARGAŞA YARATMAK İÇİN SÜREKLİ YER DEĞİŞTİRMİŞLER 

Öte yandan, S.H.’nin maçtan önce para vererek E.B.’nin iş yerinden satışı ruhsata ve izne tabi olan satın aldığı bir adet işaret fişeğini stat dışında maçtan önce Ç.K.’ya, Ç.K.’nın E.E.’ye, onun da A.B.’ye teslim ettiği belirtildi. A.B.’nin söz konusu fişeği taraftarların ‘güven içinde stada gelip gitmelerini sağlamak amacıyla kendilerine tahsis edilen otobüse gizlediği, F.E.’nin otobüse gizlenen işaret fişeğini otobüsten alarak üzerine gizlediği sevk yazısında belirtildi.

EYLEME UYGUN ORTAM SAĞLANMIŞ

“İŞARET FİŞEĞİ HEDEF GÖZETİLEREK ATILMIŞ”

19 ŞÜPHELİ İÇİN TUTUKLAMA TALEBİ İSTENDİ

Savcı Yılmaz, ifadelerin ardından işaret fişeğini atan Furkan Ersanlı’ı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan, 18 kişiyi ise ‘kasten öldürmeye teşebbüse iştirak’ suçundan tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk etti. 5 kişi hakkında ise adli kontrol kararı verilmesini talep etti.

19 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI, 5 KİŞİ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, savcının talebi doğrultusunda Furkan Ersanlı, Dinçer Demir, Kahraman Erdemir, Efe Yeşilova, Hüseyin Çelikdemir, Muhammet Emre Karaca, Anıl Gügercin, Hakan Keçiyatağı, Mert Yiyit, Serkan Holar, Çağdaş Kurt, Egehan Eygi, Anıl Bayır, Şakir Perçin, Özgür Uçak, Ümit Taş, Turgay Gülmez, Gökçen Atacan Aksoy ve Eren Karaca’nın tutuklanmasına, U.M.K, F.Ö, Y.A, N.A.D. ve F.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.