Hatice Topçu’nun yeni kitabı ‘Minik Serçe’ Akdoğan yayınevinden çıktı

Hatice Topçu’nun yeni kitabı ‘Minik Serçe’ Akdoğan yayınevinden çıktı
Yayınlama: 23.12.2022 20:00
Düzenleme: 23.12.2022 18:34
A+
A-

Medya Siyaset TV Genel Yayın koordinatörü ve medyasiyaset.com yazarı, eğitimci yazar Hatice Topçu’nun yeni kitabı ‘Minik Serçe’ okuyucusuyla buluştu.

Akdoğan yayınevinden çıkan kitap ile ilgili yazar Hatice Topçu “Öğrenmenin en hızlı olduğu dönemin çocukluk olduğunu, dolayısıyla bu dönemi etkili ve kalıcı öğrenmelerle desteklemek gerektiğini ” ifade etti.

Hatice Topçu açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Çocukluk, duru, temiz ve hayal dolu yıllardır. Çocuklarımızın geleceğe güvenle yürüyebilmeleri onların değerleri, duyguları yaşamın içinden somutlaştırarak öğrenmeleri ile mümkündür. Öğrenmenin en etkili aracı kitaptır. Çocuklarımızın öğrenmelerini destekleyecek kitaplarla buluşturmamız gerekiyor.

‘Duru Öyküler’ dizisi ile çocuklarımızın kendilerinde olanı bulmalarını desteklemeyi amaçladım. Potansiyellerini fark etmeleri için yaşamın içinden damıtılmış öykülerle onları buluşturdum.

İlk öykümüz “Minik Serçe” ile yolculuğumuza başladık.

Minik Serçe, uçmak için sabırsızlanan bir yavru serçedir. Onun sabırsızlığı ile başlayan yolculuğunda çocuklarımız; yardımseverlik, bağlılık, dostluk, sevgi, özgürlük ve farklı hayatlara saygılı olma duyguları ile buluşacaklar.

Duru Öyküler dizisi özenle hazırlanmıştır. Kitabın içeriği, resim, dizgi ve baskı kalitesiyle desteklenmiştir.

İkinci öykümüz ‘Balkaymak’ 2023’ün başlarında okurlarla buluşacak. İkinci öykümüzde durağımız bir sokak kedisinin yaşantısı olacak. Devamında hayatın içinden, duru, sıcak ve yalın bir dil ile anlatılmış yeni öyküler gelecek.” 

KİTABIN TANITIM YAZISI:

Minik Serçe, vaktinden önce uçmaya çalışan bir yavrudur.  Sabırsızlığı onu tehlikeli bir yolculuğa sürükler. Çıktığı yolculukta çocuk Duru ile yolları kesişir.

Duru ile Minik Serçe farklılıklarıyla bir arada yaşamayı öğrenirler. Birbirine sevgiyle bağlanırlar ama dünyaları ayrıdır.

Yazarımız Hatice Topçu, “Duru Öyküler” dizisinin bu ilk öyküsü “Minik Serçe” ile çocuklarımızı öğrenme dolu bir yolculuğa çıkarmayı hedeflemiştir. Sabırsızlık duygusu ile başlayan öyküde; yardımseverlik, bağlılık, dostluk, sevgi, özgürlük, başka hayatlara saygılı olma duygularına yer vermiştir.

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.