Hazır firma sitesi kurulumu

Hazır firma sitesi kurulumu
Yayınlama: 14.08.2023 12:24
A+
A-

Son zamanlarda artan internet alışverişi talebi ve internet reklamcılığının önemi sayesinde hazır firma sitesi kurulumu daha fazla talep görüyor. Talep görmesinin ana nedenleri arasında hızlı kurulum, daha fazla tasarım seçeneği ve uygun maliyet yer almaktadır.

Hazır firma sitesi Kurulumu

İçerik, ürün veya hizmet görselleri ya da firmaya ait ürün, hizmet, firma bilgilerinin yer aldığı metinlerin yer almadığı, demo diye tabir edilen bilgilerle sunulan, kuruluma ve yayına hazır web sayfalarıdır. Hazır firma sitesi kurulumu, teknik bilgi sahibi olmayan kişilerin, tasarım, yazılım gibi süreçlerle uğraşmadan web sitelerini firma konseptine uygun olarak tasarlayıp yayına alabilmesini sağlamaktadır.

Site şablonunun tasarımı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere iş kategorisine göre farklı tasarım ve türlerde yapılır:

  • Firma web site şablonu
  • Doktor / hastane site hazır şablonu
  • Haber sitesi şablonu
  • Kişisel hazır web site şablonu

Hazır firma web sitesi tasarımı, özel web sitesinde olduğu gibi yazılım, tasarım gibi süreçlerin maliyetleri göz önüne alındığında oldukça düşüktür.

Özel firma sitesi kurulumu için ilk adımı, ziyaretçiler için çekici bir görünüme sahip uygun bir sayfa şablonu tasarlamaktır. Bu konu, doğru yazı tipi, çerçeve, grafik seçimi ve doğru renk kombinasyonunu içerir.

Bir sonraki adım, bu web sayfası tasarımını ve renk kombinasyonunu, yüksek düzeyde HTML dili ve ilgili yazılım gerektiren HTML formatına dönüştürmektir. Son aşamada ise uygun web sitesine gerçek ve uygun içerikler ve metinler yerleştirilmelidir.

Hazır firma sitesi kurulumu için, yukarıda açıklanan birinci ve ikinci adımları yapmanıza gerek yoktur.

İlgili sitenin hazır şablonunu bir HTML editör programına yükleyerek, istediğiniz görselleri ve yazıları hazır site düzenine ve yapısına kolayca ekleyebilirsiniz. Ya da hazır şirket sitesi satın aldığınız yerden teknik destek talep edebilirsiniz. Fakat genellikle aldığınız hazır web sitesinin yönetim panelinde tasarımsal düzeninde değişiklikler yapmanızı sağlayan bölümler mevcut olacaktır.

Hazır firma sitesi kurulumu için şablon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

İster kişisel web sitesi ister hazır firma sitesi kuracak olun fark etmez, şablon seçimi bazen zorlayıcı olabilir. Bundan dolayı en iyi hazır web sitesi şablonunu nasıl seçeceğinize dair bazı önemli noktaları paylaşıyoruz.

1- Tasarlamak istediğiniz web sitesinin türünü bilin

Web sitesi tasarımları genellikle hazırlandığı iş sektörüne göre farklılık gösterir. Örneğin bir şehir içi nakliye firması sitesi tasarımı ile bir avukat sitesi tasarımı ve site yerleşimi aynı olmayacaktır.

Bununla beraber internet ortamında çok fazla hazır şirket sitesi tasarımı satışı bulunmakta ve bu yüzden bunlar arasından seçim yapmak zor olabilmektedir. Bir site şablonu satın alırken sadece tasarımı hoşunuza gitti diye alırsanız, kendi sektörünüze uyarlamak için çok fazla zaman ve emek harcamanız gerekebilir.

Bundan dolayı hazırlayacağınız web sitesinde neye ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemek, doğru şablonu seçmenizde büyük avantaj sağlayacaktır.

2- Maliyet için kaliteden ödün vermeyin

Hazır site temaları ve şablonları konusunda internet üzerinden birçok ücretsiz hizmet bulabilirsiniz. Sorun ücretsiz hizmet bulmaktan çok firmanız için neyin daha kaliteli olduğudur. Özel web sitesi yaptırmak gerçek anlamda maliyetli olabilirken daha az maliyete hazır web sitesi satın alabilirsiniz. Fakat ücretsiz temalara yöneliyorsanız, tasarımda özelleştirme, ek sayfalar, ek modüller gibi birçok ayrıcalıktan mahrum olabilirsiniz. Ya da istediğiniz özellikleri bir profesyonele ücret karşılığı yaptırmak için hazır web sitesinden daha fazla para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

3- Firmanıza göre uyarlayabileceğiniz bir hazır web site şablonu tercih edin

Kendi web sitenizi oluşturmak için, sağlanan şablonu bir şekilde değiştirmeniz gerekir. Bu değişiklik ve bunu yapma olasılığı sadece biçime bağlıdır. Hazır bir şablonu özelleştirmeden, web siteniz aynı şablonu kullanmış binlerce rakip arasında asla öne çıkmayacaktır.

Bu nedenle tema geliştiricileri özelleştirme için seçenekler sunar. Bazıları, kullanıcılara sayısız özelleştirme seçeneği sunarken, diğerleri size web sitesinin belirli öğelerini değiştirmek için pek fazla seçenek sunmaz. Web sitenizi en iyi şekilde kişiselleştirebilmek için seçtiğiniz şablonun iyi bir kişiselleştirme kabiliyetine sahip olması gerekir.

 

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.