İmamoğlu’nun “değişim” sitesi yayına girdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, ‘İktidar İçin Değişim’ çağrısını ilan edeceği internet sitesi yayına girdi.

İmamoğlu’nun “değişim” sitesi yayına girdi
Yayınlama: 04.07.2023 17:14
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, CHP’de değişim talebi farklı bir boyut kazandı. İmamoğlu’nun talimatıyla hazırlanan iktidaricindegisim.org sitesi yayına girdi.

Sitenin bugünkü CHP grup toplantısından sonra yayına girmesi dikkati çekti. Bugün partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, CHP içindeki değişim taleplerini, şu sözlerle değerlendirmişti:

BÜYÜK DEĞİŞİMİ ZATEN BAŞLATMIŞIZ DEMEKTİR

– Değişim ve liderlik meselesine gelelim şimdi. Bir kere bizler 25 milyon insanla birlikte, çıkarsız, parasız sadece ama sadece hakkın yanında olmak için bir araya gelen bir koalisyon kurduysak, başörtülüsü, başı açığı, seküleri, Atatürkçüsü, milliyetçisi bir araya gelebildiysek büyük bir değişimi zaten başlatmışız demektir.

– Ama biz toplum olarak neyin değiştiğine değil, neyin değişmediğine bakarsak hata yapmış oluruz. Değişen şeyler yüzde 20’lerden yüzde 48’lere ulaşan kitlelerdir. Değişen şeyler asla görüşülemez denen cenahlarla görüşmek, ittifak yapmaktır.

– Bugün bu değişimi yaparak 25 milyonu davamıza kattık, yarın 25 milyonu davamıza katacağız. 25 milyonu bir araya getirme başarısı sadece bana, lidere ait değil.

HİÇBİR ZAMAN BİR LİDERİN GÜDÜMÜNDE OLMAYACAK

– Gelecekte bu partinin elbette başka liderleri olacaktır. O zaman da bugün de ben aynı kalacağım. Bugün CHP lideri olmam ya da olmamam hiçbir şey değiştirmez. Çünkü biliyorum ki Saray saltanatı karşısında halk olarak hep beraber durup, mücadelemizi sürdüreceğiz.

– Tüm yoldaşlarımın şunu akıllarından çıkarmamalarını isterim. Ben CHP’nin başında olsam da olmasam da birleştirdiğimiz bu 25 milyonluk demokrasi kitlesi hakkın yanında duranların kitlesi olacak ama hiçbir zaman bir liderin güdümünde olmayacaktır.

KAYNAK:SÖZCÜ

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.