İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ‘kayıp para’ açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul’da düzenlenen istişare toplantısının açılışında konuşuyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ‘kayıp para’ açıklaması
Yayınlama: 18.11.2023 14:54
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

* Konuşmalarıma başlamadan önce bugün Ankara’da atanamayan öğretmenlerle ilgili adımların atılması gerekiyor. Gönlümüz bugün Ankara’daki öğretmen kardeşlerimle. Erdoğan’a sesleniyorum bu konuya öncelik verilmeli. Öğretmenler yoksulluk içinde yaşıyor.
* Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Anayasanın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, bu ülkeyi refaha ve feraha çıkarmak için bir yolculuğa çıktık.

“SORULAR ÇOK İNCİTİCİYDİ”

* Dün akşam televizyonlara bakarken Sözcü televizyonunda bir şey gördüm. Sorular çok inciticiydi. Partimizde 8 kişi farklı aralıklarla istifa etti. Demek ki bazı şeyleri anlatmak farz oldu.

* Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim. Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik.

* 2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulmak için seçimi kazanmak şarttı. Bu tek adam sistemine Türkiye’nin veda etmesi için elimizden geleni yaptık. Partimiz demokrasiye dair kuruldu. Dün olduğu gibi yine istifalar olacak. Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır.

“GİDİP KURBAN KESECEĞİM”
* Hiçbir genel başkan giden arkadaşları için ‘Defolsunlar’ demez. Giden arkadaşlarımızın hepsi için ayrı ayrı üzüldüm ama Allah bizi korumuş. Şimdi gidip bir kurban keseceğim.

AYRINTILAR GELiYOR

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi