İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Abdullah Alagöz’den Akşener’e açık çağrı: İstifa et

İYİ Parti Kurucular Kurulu  Üyesi Abdullah Alagöz’den Akşener’e açık çağrı: İstifa et
Yayınlama: 04.04.2024 19:15
A+
A-

Seçimden büyük oy kaybıyla çıkan İYİ Partide sular durulmuyor.

İstifa edeceği söylentileri çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında olağanüstü kurultay kararı aldığını açıkladı. Kurultayda aday olup olmayacağı konusunda da beklenenin aksine hiçbir açıklama yaptı.

“İSTİFA ET!”

İYİ Parti Kurucular Kurulu ve eski GİK Üyesi Abdullah Alagöz yaptığı açıklamada Meral Akşener’e  “İstifa” çağrısında bulundu.

Alagöz açıklamasında şunları söyledi:

“Partimizin kuruluşundan itibaren bugünlere çok zor şartlar altında geldik.Emeğiniz,mücadeleniz sadece bizlere değil milyonlara umut oldu.Merhaba demokrasi söyleminiz içimizde bir kor ateşine döndü. Ancak süreç uzadıkça hayallerimiz, vizyonumuz ve misyonumuz başkalaştı

Detaya girmeden açık ve yalın bir dile ile durumu özetleyeceğim: İnsan kaynakları seçiminden hesap verebilirlik ve şeffaflık noktasına kadar parti kurumsal hale gelmedi. Kongrelerden ,ön seçim tiyatrosuna ve kontejan vekil tercihine kadar yanlışlar silsilesi partimizi adeta bitirdi.

İttifak görüşmelerinde ki başarısızlıklar ve yerel seçim stratejisindeki ön görüsüzlük partimizi sıradan partiler ligine indirgedi.

İyi Parti yoğun bir emeğin ürünü olarak kuruldu. Gençlerin, yaşlıların,emeklilerin velhasıl her sosyal dilimden insanımızın emeği vardır.

Partimizin yanlış politikalarınız sonucu girdiği bu cendereden çıkması gerekiyor. Diğer yandan 30 yıllık siyasi kariyerinizinde bu şekilde noktalanmaması ve demokrasiye yapacağınız katkıyla zihinlerde güzel duygular bırakmanız için istifa etmeniz gerekiyor.

Yeni bir sayfa ve bizi bu duruma getiren diğer unsurların olmadığı öze dönüşü gerçekleştirmekten başka bir yol ve yöntem bulunmamaktadır.

İyi Parti’yi kurgulayan odaklardan kurtararak sivil bir yapıya dönüştürmek ve olası ısmarlama adaylarla yanlışın devamına fırsat vermeyecek çıkışa ihtiyacımız var. Aksi durum ve söylem belki hazine parasından dolayı partiyi 2028’e kadar taşıyabilir ama sonrası partiler mezarlığı olur.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.