İYİ Partide kurultay yaklaştıkça yeni yönetimde yer alacak isimlerde netleşmeye başladı

İYİ Partide kurultay yaklaştıkça yeni yönetimde yer alacak isimlerde netleşmeye başladı
Yayınlama: 19.06.2023 23:24
A+
A-

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan  milletvekilliği seçiminde beklenen oy oranına ulaşamayan İYİ Partide Genel Başkan Meral Akşener kurultay kararı almış ve 3. Olağan Kurultayın 24-25 Haziran 2023 tarihinde yapılacağı ilan edilmişti.

Akşener’in bu kararı sonrası partide hareketlilik yaşanmaya başlandı.Bir çok partili GİK’e girebilmek için kulis yaparken Meral Akşener’in bir çok yeni isme GİK ve başkanlık divanında yer vereceği İYİ Parti kulislerinde konuşulmaya başlandı.

TBMM’de en yaşlı meclis grubuna sahip olan İYİ Partide Akşener’in başkanlık divanı ve parti yönetiminde gençlere önem vereceği iddia edildi.Gençlik Teşkilatlanmasının başına da partinin kuruluşundan bu yana yaptığı başarılı çalışmalarıyla bilinen ve Meral Akşener’in evladım dediği Alihan Kaya’yı getireceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

Haber merkezimizden Volkan Can’ın ulaştığı Alihan Kaya “Böyle bir görevlendirme ile alakalı bilgim yok fakat sizin gibi birkaç yerden daha telefon aldım.” ifadelerini kullandı.

Alihan Kaya haber merkezimize yaptığı açıklamanın devamında şunları söyledi:

“Ben Meral Hanımla beraber siyasette yeni bir soluk getirmek için yola çıktığımda iki şeyi hedeflemiştim ve her yerde hâlâ söylüyorum. Birincisi “bir genç olarak siyasete nezaket katmak için çalışacağım”. İkincisi ise Milletimizin başı göğe değinceye kadar canla başla mücadele edeceğim. Bugün ise hedeflerimden milim sapmadan üstüme düşen her vazifeyi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum. Sayın Genel Başkanımın ve teşkilatlarımın her zaman hizmetindeyim.”

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.