Koray Aydın istifa mı ediyor? Gözler saat 16.00’ya çevrildi

İYİ Parti’nin olağanüstü kurultayında delegelerin yarısına yakının oyunu almasına karşın liderlik yarışını Müsavat Dervişoğlu’na kaybeden Koray Aydın’ın bugün akşam saatlerinde istifasını duyuracağı iddia ediliyor. Aydın’ın konuyla ilgili saat 16.00’da basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

Koray Aydın istifa mı ediyor? Gözler saat 16.00’ya çevrildi
Yayınlama: 27.06.2024 14:38
A+
A-

Genel seçimlerde Meclis’e 44 milletvekiliyle giren İYİ Parti, son 1 yıldır istifalar ve ihraçlarla eriyor. Seçim hezimetinin ardından gerçekleşen olağanüstü kurultaydan beri suların durulmadığı İYİ Parti’nin TBMM’deki koltuk sayısı 35’e geriledi. Tartışmalı gerçekleşen kurultayda delegelerin yarısına yakınının oyunu alan Koray Aydın’ın, liderlik yarışını Müsavat Dervişoğlu’na kaybetmesinin ardından partide tartışmaların arkası kesilmiyor. Son olarak eski Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Saray’da görüşmesinin ve görüşmenin içeriğine ilişkin hiçbir açıklama yapmaması nedeniyle partisinin yönetimine sert eleştirilerde bulunan Aydın, istifaya hazırlanıyor. Aydın’ın konuyla ilgili saat 16.00’da basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

Aydın’ın istifa açıklamasında hem yerel seçim sürecinde izlenen yanlış politikalara hem de kurultay sürecinde yaşananlara ilişkin ifadelere yer vereceği öne sürülüyor. Aydın’ın ardından aralarında eski milletvekilleri ve GİK üyelerinin de yer aldığı çok sayıda partilinin de istifasını duyurması bekleniyor. Ayrıca Aydın’ın istifasıyla mevcut milletvekili sayısında da düşüşün yaşanacağı ifade ediliyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Haber Merkezi
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.